Դիտումների քանակ՝ 2374
Ս.թ. փետրվարի 11-ին մեկնարկել է ՀՊՏՀ առկա ուսուցման բակալավրիատի 4-րդ կուրսի ուսանողների ուսումնաարտադրական և առկա ուսուցման մագիստրատուրայի 2-րդ կուրսի ուսանողների գիտահետազոտական փորձառությունը: Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի նախաձեռնությամբ այս ուսումնական տարում առաջին անգամ ՀՊՏՀ ուսանողներն իրենց փորձառությունը կանցնեն Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմում, մասնավորապես՝ նախագահական նախաձեռնությունների, տնտեսական և հաշվապահական հաշվառման, արտաքին կապերի, հասարակայնության հետ կապերի վարչություններում:
«ՀՊՏՀ բարձր առաջադիմություն ունեցող ուսանողները, ում ավարտական աշխատանքների և մագիստրոսական թեզերի թեմաները համապատասխանում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի կողմից առաջադրած թեմաներին, ստացել են այդ բացառիկ հնարավորությունը: Հուսանք, որ հաջորդիվ ևս, ՀՊՏՀ ուսանողները հնարավորություն կունենան իրենց փորձառությունն անցկացնել ՀՀ նախագահի աշխատակազմում, ինչը հիմք կդառնա հետագայում փոխգործակցության ոլորտների ընդլայնման համար»,- մեզ հետ զրույցում ասաց ՀՊՏՀ ուսումնական բաժնի պետ Աղավնի Հակոբյանը:
Մեր խնդրանքով գնահատելով այս հնարավորությունը՝ Աղավնի Հակոբյանը նշեց. «Հեղինակավոր այդ կառույցում փորձառությունը թույլ կտա ուսանողներին հարստացնել տեսական գիտելիքները, ձեռքբերել անհրաժեշտ հմտություններ և կարողություններ, ինչպես նաև ձևավորել աշխատաշուկայում պահանջված թիմային աշխատանքի հմտություններ»:
Շնորհավորում ենք մեր ուսանողներին և հույս հայտնում, որ այս հրաշալի հնարավորությունը լավագույնս կծառայի իր նպատակին:

11 февраля для студентов 4-ого курса очного бакалавриата АГЭУ началась учебно -производственная практика, для студентов 2-ого курса очной магистратуры - научно-исследовательская практика. По инициативе аппарата Президента РА в этом учебном году впервые студенты АГЭУ пройдут свою практику в аппарате Президента Республики Армения, в частности, в управлениях: президентских инициатив, экономическом и бухгалтерского учета, внешних связей, по связям с общественностью. "Студенты с высокой успеваемостью, чьи темы выпускных и магистерских работ соответствуют темам, предложенным аппаратом Президента РА, получили беспрецедентную возможность. Надеемся, что и в дальнейшем студенты АГЭУ будут иметь возможность провести свою практику в аппарате Президента РА, что и будет основой расширения дальнейшего сотрудничества"- в беседе с нами сообщила заведующая учебным отделом АГЭУ Агавни Акопян.
По нашей просьбе, оценивая данную возможность, Агавни Акопян отметила: "Практика в такой авторитетной структуре позволит студентам улучшить свои теоретические знания, приобрести необходимые навыки и способности, а также сформировать навыки командной работы, необходимые на рынке труда".
Поздравляем наших студентов и выражаем надежду, что эта великолепная возможность будет служить своей цели.