Գյումրու մասնաճյուղում անցկացվել է անգլերենի քննություն
ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնից տեղեկացնում են, որ այսօր` մարտի 25-ին, ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղում «Էրասմուս+» ծրագրի շրջանակներում մագիստրոսական փոխանակման ծրագրին մասնակցելու համար անցկացվել է անգլերեն լեզվի ստուգման քննություն:
Ինչպես արդեն հայտնել էինք` ՀՊՏՀ Գյումրու և Եղեգնաձորի մասնաճյուղերում հանդիպումներ են անցկացվում ուսանողների հետ, որի նպատակն է մասնաճյուղերի ուսանողներին հնարավորություն ընձեռել «Էրասմուս +» ծրագրով միջբուհական պայմանագրերի շրջանակներում մեկ կիսամյակով ուսանելու արտերկրում:
Հիշեցնենք, որ Միսկոլիչի համալսարանը (Հունգարիա) և Պուլայի համալսարանը (Խորվաթիա) ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի և Գյումրու մասնաճյուղերի մագիստրատուրայի 1-ին կուրսի մեկական ուսանողների հրավիրում են մասնակցելու 2016-2017 ուստարվա առաջին կիսամյակի փոխանակման ծրագրին՝ «Էրասմուս+» ծրագրի շրջանակներում:

Отдел внешних связей АГЭУ информирует, что сегодня, 25 марта, в Гюмрийском филиале АГЭУ в рамках программы “Эрасмус+” был проведен экзамен по английскому языку для участия в программе магистерского обмена.
Как уже сообщили ранее, в Егегнадзорском и Гюмрийском филиалах АГЭУ проводятся встречи, целью которых является предоставление возможность студентам продолжить обучение в зарубежном учебном заведении один семестр в рамках межвузовских договоров “Эрасмус +”.
Напомним, что Университет Мисколича (Венгрия) и Университет Пулы (Хорватия) приглашают по одному студенту из Егегнадзорского и Гюмрийского филиалов принять участие в программе обмена первого семестра 2016-2017 учебного года в рамках программы “Эрасмус +”. Для участия необходимо направить на электронный адрес отдела внешних связей Europass CV, мотивационное письмо и скан-копию зачетной книжки. Для участия в программе необходимо сдавать тест по английскому языку.