Մեկնարկել է ՈւԳԸ ֆակուլտետային նստաշրջանը
Ինչպես մեզ տեղեկացրեց ՈւԳԸ նախագահ Հարություն Արզումանյանը, ֆակուլտետային ՈւԳԸ-ներում նկատվում է մեծ ոգևորություն, ներկայացվում են հետաքրքիր զեկուցումներ:
«Այսօր նիստեր են ընթանում երկու՝ ֆինանսական ու մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետներում, երեկ կայացել է կառավարման ֆակուլտետինը, իսկ առաջիկա օրերին կկայանան մնացած ֆակուլտետների նիստերը: Յուրաքանչյուր ֆակուլտետում կան 1 տասնյակից ավելի զեկուցողներ»,-ասաց ՈւԳԸ նախագահը:
Այսօր մենք ներկա էինք ֆինանսական ֆակուլտետի նիստին, որտեղ մինչև աշխատանքային օրվա ավարտը զեկուցումներով հանդես է գալու 13 ուսանող:
Նիստին բացման խոսքով հանդես եկավ ֆինանսների ամբիոնի ղեկավար Աշոտ Սալնազարյանը և հաջողություն մաղթեց ՈւԳԸ անդամներին: Ֆինանսական ֆակուլտետի ՈՒԳԸ համակարգողն է դոցենտ Էդգար Աղաբեկյանը, նախագահը՝ Լիլիթ Առաքելյանը: Առաջին զեկուցումը ներկայացրեց Նունե Մկրտչյանը՝ «Ռեպո համաձայնագրեր» թեմայով:
Նշենք, որ ֆակուլտետային նստաշրջանում 1-3 տեղեր զբաղեցրած ուսանողները կմասնակցեն հաջորդ՝ համալսարանական փուլին, որը նախատեսվում է մայիսի սկզբին:

16 марта в нашем университете стартовала сессия студенческого научного общества.
Как нам передал председатель СНО Арутюн Арзуманян, в факультeтных СНО наблюдается большое воодушевление, представляются интересные доклады.
“Сегодня состоялись заседания в двух факультетах – финансовый факультет и факультет маркетинга и организации бизнеса, вчера прошло зaседание факультета управления, а в ближайщие дни состоятся заседания остальных факультетов”.
Сегодня мы присутствовали на заседании финансового факультета, где до конца рабочего дня с докладами будут выступать 13 студентов.
Сессию открыл руководитель кафедры финансов Ашот Салназарян, который пожелал удачи членам СНО. Координатор СНО финансового факультета - доцент Эдгар Агабекян, председатель – Лилит Аракелян. Первый доклад представила Нуне Мкртчян на тему: “Репо - соглашения”.
Отметим, что в факультетных сессиях студенты, занявшие 1-3 места примут участие в следующем – университетском туре, который запланирован на начало мая.