ՀՊՏՀ ՈՒԽ ուսումնագիտական հանձնաժողովի հերթական նախաձեռնության շրջանակներում այսօր մեր ուսանողները մասնակից դարձան բիզնեսի մասին գիտելիքները հարստացնող «Ինչպես գեներացնել բիզնես գաղափարները» խորագրով սեմինարի: Մեր համալսարանում հյուրընկալվել էր «Ռազմավարական բիզնես» կրթական և խորհրդատվական կենտրոնի համահիմնադիր Գրիգոր Առաքելյանը, ով վարեց սեմինարը: Վերջինս, ի դեպ, ՀՊՏՀ շրջանավարտ է (2000-2005թթ.):
Շուրջ երկու ժամ տևած բանախոսության ընթացքում Գրիգոր Առաքելյանը խոսեց ակտիվների օգտագործման ձևերի, վաճառքի հմտությունների, սեփական արտադրանքը ճիշտ և գրավիչ ներկայացնելու, բիզնեսում մշտապես ներդրումներ անելու, աշխատելու, մրցակիցներին դիմակայելու և ի վերջո՝ բիզնեսում հաջողության հասնելու մասին:
Հաջողակ գործարարի դիտանկյունից Գրիքոր Առաքելյանը ուսանողներին փոխանցեց այն գիտելիքները, որոնք օգնում են շահավետ բիզնես կառուցել: Մանրամասն քննարկվեցին այն կետերը, որոնք բիզնեսում աստիճանի նման դեպի վեր են ուղղորդում:
Գրիգոր Առաքելյանը պատրաստակամություն հայտնեց մշտապես խորհուրդներով օգնել այն ուսանողներին, ովքեր ցանկանում են իրագործել իրենց բիզնես-գաղափարները:
Բանախոսությանը ներկա էին նախապես գրանցված հարյուրավոր ուսանողներ, ովքեր մեծ հետաքրքրությամբ էին ունկնդրում հյուրին, ծափահարություններով ողջունում նրա ներկայացրած հետաքրքիր մտքերը:

В рамках инициативы научно-учебного комитета студенческого совета АГЭУ сегодня наши студенты приняли участие в семинаре на тему: “Как генерировать бизнес-идеи”, который проводил соучредитель образовательного и консультативного центра «Стратегический бизнес” Григор Аракелян. Последний, кстати, выпускник АГЭУ (2000-2005 гг.)
В ходе семинара, продолжительностью около 2 часов Григор Аракелян рассказал о способах использования активов, навыков продаж, правильном и привлекательном представлении собственного продукта, постоянном инвестировании в бизнесе, работе и в конченом итоге, о достижении успехов в бизнесе.
С точки зрения успешного бизнесмена Григор Аракелян передал студентам свои великолепные знания, которые помогают выстраивать прибыльный бизнес. Подробно были обсуждены те точки, которые в бизнесе подобно лестнице направляют вверх.
На встрече присутствовали сотни студентов, с большим интересом слушали гостя и приветствовали аплодисментами представленные интересные мысли.