Գիրք-նվեր՝ առաջավոր ուսանողներին
Մեր համալսարանի  միջազգային տնտեսական հարաբերություններ մասնագիտության բակալավրիատի 1-ին կուրսում այսօր «Հայոց լեզու» առարկայի դասը սովորականից տարբեր էր. Մայրենի լեզվի օրվա, ինչպես նաև Գիրք նվիրելու օրվա առիթով լեզուների ամբիոնի   դասախոս Ռիմա Մալոյանը իր հեղինակած «Հայոց լեզու»  ուսումնագործնական ձեռնարկի օրինակներ նվիրեց բարձր առաջադիմություն ցուցաբերած ուսանողներին: Դասի հատուկ հյուրերն էին լեզուների ամբիոնի ղեկավար Սուսաննա Չալաբյանը և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ամբիոնի ղեկավար Գրիգոր Նազարյանը:
Ռիմա  Մալոյանի խոսքով՝ այս նախաձեռնությունը նպատակ ունի խրախուսելու առաջավոր ուսանողներին: Դասախոսը գրքեր նվիրեց նաև բանակից վերադարձած 3 ուսանողի՝ Հայկ Ստեփանյանին, Վիրաբ Գրիգորյանին և Տիգրան Թումանյանին, ևս երկու ուսանող գիրք ստացավ վիճակահանությամբ:
Ելույթ ունեցան Գրիգոր Նազարյանը և Սուսաննա Չալաբյանը՝ կարևորելով տնտեսագետ-ուսանողների մայրենի լեզվի  լավ իմացությունը: Ամբիոնի ղեկավարները շնորհակալություն հայտնեցին Ռիմա Մալոյանին՝ հետաքրքիր ու խրախուսական նախաձեռնության համար:
Դասի ընթացքում քննարկվեցին հայերենի անաղարտությանը, օտարաբանությունների անհարկի կիրառությունների, մայրենի լեզվում հրատապ  այլ խնդիրների վերաբերյալ հարցեր:
Դասախոսի նախաձեռնությունը  մեծ ոգևորություն էր առաջացրել ուսանողների մոտ :
Հիշեցնենք, որ «Հայոց լեզու»  ուսումնագործնական ձեռնարկը լույս է տեսել դեկտեմբերին, լույսընծայմանն անդրադարձել էինք մեր լրահոսում:

Книга-подарок – продвинутым студентам
Сегодня урок “Армянский язык” для первокурсников спеациальности Регулирования экономики и международных экономических отношений отличался от обычного: преподаватель Рима Малоян подарилиа учебно-практические пособия студентам, имеющим высокую успеваемость. Специальные гости урока – руководитель кафедры языков Сусанна Чалабян и руководотель кафедры Регулирования экономики и международных экономических отношений.
По словам Римы Малояна, эта инициатива имеет целью поощрение поощрение продвинутых студентов. Преподаватель подарила книги также студентам, возвратившимся из армии – Айку Степаняну, Вирабу Григоряну и Тигран Туманяну.
Выступили Григор Назарян и Сусанна Чалабян. Они подчеркнули возможность хорошого знания родного языка для студентов-экономистов. Руководители кафедр выразили благодарность Риме Малоян за интересную инициативу.
В ходе урока были обсуждены вопросы о чистоты армянского языка, ненужном применении варваризма, и другие актуальные проблемы нашего родного языка.