ՀՊՏՀ ֆուտզալի հավաքականը աննախադեպ արդյունքներ է արձանագրում
Տնտեսագիտական համալսարանի ֆուտզալի հավաքականը  ՀՀ ֆուտզալի 2014-2015 թթ. առաջնության վերջին 4 տուրերում արձանագրել է աննախադեպ արդյունքներ՝ տանելով փայլուն հաղթանակներ. այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի  բաժնին տեղեկացրեց մեր համալսարանի ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի ժ/պ Հովհաննես Գաբրիելյանը:
«Վերջին՝ փետրվարի 10-ին կայացած ութերորդ տուրի հանդիպմանը, ՀՊՏՀ թիմը «Yerevan IT» թիմի նկատմամբ հաղթանակ է տարել 12:0 հաշվով: Նախորդ խաղերում ևս, արձանագրվել են հիանալի արդյունքներ, հաղթանակներ՝ 14:0, 11:0, 9:5 հաշիվներով: Անցկացված 8 տուրից հետո մրցաշարային աղյուսակը 19 միավորով գլխավորում է «Թալգրիգը», երկրորդ տեղում ՀՊՏՀ-ն է, որն ունի 18 միավոր»,-նշեց ամբիոնի ղեկավարը, հավելելով, որ առաջիկայում ևս մի քանի հանդիպումներ կլինեն, իսկ մրցաշարն, ըստ նախատեսվածի, կեզրափակվի  մայիսի վերջին կամ հունիսի սկզբին:
Նշենք, որ ՀՊՏՀ ֆուտզալի հավաքականի հաղթանակները մարզական կայքերի ուշադրության կենտրոնում են. հաճելիորեն ենք նկատում «ՀՊՏՀ ֆուտզալիստները բացառիկ արդյունավետություն են ցուցաբերում», «ՀՊՏՀ-ն կրկին հաղթեց» և  նմանատիպ վերտառություններով հոդվածներ:

Команда АГЭУ по футзалу показывает беспрецедентные результаты
Команда экономического университета по футзалу в последних турах футзального чемпионата РА 2014-2015гг. показала беспрецендентные результаты и одержала блестящие победы: Об этом сообщил отделу информации и связей с общественностью АГЭУ и/о заведующего кафедрой физвоспитания, ЧС и ГО Ованнес Габриелян.
«В последней встрече, состоявшейся 10-го февраля команда АГЭУ со счетом 12:0 одержала победу над командой» «Yerevan IT. В предыдущих играх также наша команда показала прекрасные результаты, уверенные победы со счетами 14:0, 11:0, 9:5 По итогам 8 туров турнирную таблицу возглавляет “Талгриг”, в активе которого 19 очков. На втором месте оказался АГЭУ – 18 очков», - отметил заведующий кафедрой, добавив, что в скором времени сосотоятся еще несколько встреч, а турнир, как планировалось, будет завершен к концу мая или в начале июня.