Ֆոկուս խմբի հանդիպում՝ «Կրթության մոտիվացիա» գիտաուսումնական խմբի նախաձեռնությամբ
«Կրթության մոտիվացիա»  գիտաուսումնական  խմբի  հետազոտական աշխատանքների շրջանակներում այսօր կազմակերպվել էր ֆոկուս խմբի հանդիպում, որին մասնակցել են ՀՊՏՀ տարբեր ամբիոններից հրավիրված դասախոսներ:
Ինչպես  լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեց  «Կրթության մոտիվացիա»  գիտաուսումնական  խմբի  ղեկավար, տ.գ.թ., դոցենտ Մերի Բադալյանը՝ քննարկումը նվիրված է եղել պրոֆեսորադասախոսական կազմի մոտիվացիայի հարցերին:
«Նպատակն էր  քննարկման արդյունքում արձանագրել արդյունքներ, որոնց օգնությամբ հնարավոր կլինի մեր աշխատանքում որոշակի եզրահանգումներ անել: Քննարկումն իր ձևաչափով յուրօրինակ էր, այդ մասին  նշեցին նաև հրավիրված դասախոսները: Որպես խմբի ղեկավար, նշեմ, որ այսօրվա ֆոկուս խումբը բավականին արդյունավետ էր»,-նշեց Մերի Բադալյանը:
Հավելենք, որ սույն գիտաուսումնական խմբի կազմն է՝ տ.գ.թ., դոցենտներ Մերի Բադալյան (ղեկավար), Լիլիթ Դադայան, Մարինե Նիկողոսյան, մագիստրանտներ Լուսինե Հովհաննիսյան, Ասյա Պետրոսյան, Անի Հովհաննիսյան: Գիտաուսումնական խմբի աշխատության թեման է՝ «Մոտիվացիայի բարձրացման հիմնախնդիրները բարձրագույն կրթության ոլորտում»:

Встреча фокус-группы по инициативе научно-учебной группы «Мотивация образования»
В рамках исследoвательских работ научно-учебной группы  «Мотивация образования» сегодня былa организованa встреча фокус-группы, в которой принимали участие приглашенные преподаватели с разных кафедр АГЭУ.
Kак сообщилотделу информации и связей с общественностью  руководительница научно-учебной группы к.э.н., доцент Мери Бадалян, обсуждение было посвящено вопросам мотивации профессорко-преподавательского состава.
«Формат обсуждения был оригинален, об этом  отметили также приглашенные преподаватели. Как руководитель группы, отмечу, что сегодняшняя фокус-группа была достаточно эффективной», - отметила Мери Бадалян.
Добавим, что в составе научно-учебной группы. к.э.н., доценты   Мери Бадалян (руководительница), Лилит Дадаян, Марине Нокогосян, магистранты Лусинэ Оганнисян, Ася Петросян, Ани Оганнисян. Тема труда научно-учебной группы - «Основные проблемы повышения мотивации в сфере высшего образования».