ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը՝ «Համազգային վստահության վարկանիշ-2014» մրցանակաբաշխության մրցանակակիր
Համազգային վստահության խորհուրդն այսօր ամփոփեց «Համազգային վստահություն» ամենամյա մրցանակաբաշխությունը՝ փորձագիտական գնահատման արդյունքում ներկայացնելով տարբեր ոլորտների այն անձանց ու կազմակերպություններին, որոնք վայելում են վստահության վարկանիշ: Հանդիսավոր արարողության ժամանակ Համազգային վստահության խորհրդի նախագահ Աստղիկ Խաչատրյանը հայտարարեց, որ 2014թ իրենց խորհուրդը 100 ընկերությունների շրջանակում կոնտենտ վերլուծություն է իրականացրել, Նոյեմբերյանից մինչև Մեղրի բնակվող շուրջ 6000 ազգաբնակչության շրջանում հարցումներ է իրականացրել՝ առցանց, ինչպես նաև թերթերի և կայքերի միջոցով:
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտոր, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը «Համազգային վստահության վարկանիշ-2014» մրցանակաբաշխությունում արժանացավ «Կրթական բարեփոխումների խթանման, բարձրագույն բուհական համակարգի զարգացման գործում ներդրած ավանդի համար» անվանակոչմանը: «Տնտեսագիտական համալսարանն արժանի էր այսպիսի ռեկտոր ունենալուն: Կորյուն Աթոյանը մարմնավորում է մեծ գիտնականի, փորձառու կառավարչի, հմուտ դասախոսի»,- մրցանակը հանձնելիս հայտարարեց «Սոցիոմետր» անկախ սոցիոլոգիական կենտրոնի տնօրեն Ահարոն Ադիբեկյանը՝ հավելելով, որ Տնտեսագիտական համալսարանում այսօր տեսանելի են բարեփոխումները: «Ուրախ կլինենք, որ հանրապետության տնտեսական բոլոր հաջողությունները կապվեն նաև ձեր բուհի հետ»,- ասաց նա:
«Շնորհակալություն այս պատվին արժանացնելու համար, սա որքան պատվաբեր, նույնքան էլ պարտավորեցնող է: Ես կարծում եմ, որ մեր պետության զարգացման բանալին որակյալ կրթությամբ ուսանողությունն է լինելու»,- մրցանակը ստանալիս նշեց ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը:

Сегодня  Совет  Национального  доверия  обобщил  ежегодное  награждение   премией  «Национальное  доверие», представляя  в  результате   экспертной  оценки  тех  лиц  и  организаций  различных  областей,  которые   пользуются  рейтингом  доверия.  Во  время  торжественной  церемонии  председатель  Совета  Национального  доверия  Астхик  Хачатрян  объявила, что  их  совет  в  2014 году  в  рамках  100  компаний  провел  контент-анализ,  осуществил  онлайн-опрос,  а  также  с  помощью  анкет  и  сайтов  среди  6000-го   населения,  проживающего  от  Ноемберяна  до  Мегри.
Ректор  Армянского  государственного  экономического  университета, доктор  экономических  наук, профессор Корюн  Атоян на присуждении  премий  «Рейтинг  национального  доверия-2014» удостоился   номинации  «За  вклад  в  дело  стимулирования  образовательных  преобразований  и   развития  высшей  вузовской  системы».
«Экономический  университет  был  достоин  иметь  такого  ректора.  Корюн  Атоян --  воплощение  великого  ученого, опытного  руководителя, квалифицированного  преподавателя»,- при  вручении  премии  объявил  директор  независимого  социологического  центра   «Социометр» Агарон  Адибекян,  дополнив, что  сегодня  в  Экономическом  университете  заметны  преобразования. «Будем  рады, если  все  экономические  успехи  республики  будут  связаны  и  с  вашим  вузом»,- сказал  он.
«Я  благодарен  за  оказанную  честь,  это  насколько  почетно,  настолько  и  обязывающе.    Я  считаю, что  ключом    развития  нашего  государства  станет  студенчество  с  качественным  образованием»,- получая  премию, сказал  ректор  АГЭУ  Корюн  Атоян.