2014 թվականի ՀՊՏՀ 10 լավագույն մարզիկ-մարզուհիները
ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, արտակարգ իրավիճակների և քաղպաշտպանության ամբիոնը, ամփոփելով 2014 թվականի ՀՊՏՀ մարզիկ ուսանողների ցուցաբերած հաջողությունները տարբեր առաջնություններում, հրապարակում է լավագույն տասնյակը ներկայացնողների անունները: Նրանցից շատերը ոչ միայն բուհական մրցումների առաջատարներ են, այլև աշխարհի չեմպիոններ, եվրոպական մրցաշարերի հաղթողներ, ՀՀ բազմակի չեմպիոններ:
1.Նարեկ Մակարյան (ֆուտզալ) - ՀՀ ուսանողական մարզական խաղերի բազմակի չեմպիոն, Եվրոպական համալսարանական 2-րդ խաղերի լավագույն ռմբարկու, մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետ, հեռակա մագիստրատուրա, 1-ին կուրս:
2.Արթուր Մուրադյան (աթլետիկա) - ՀՀ բազմակի չեմպիոն և ռեկորդակիր, ՀՀ ուսանողական մարզական խաղերի  չեմպիոն, մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետ, 4-րդ կուրս:
3.Էլմիրա Կարապետյան (հրաձգություն) - ՀՀ բազմակի չեմպիոն, ՀՀ ուսանողական մարզական խաղերի  չեմպիոն, մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետ, 3-րդ կուրս:
4.Կարեն Անդրեասյան (ՀՊՏՀ ֆուտզալի հավաքական թիմի ավագ) - ՀՀ ուսանողական մարզական խաղերի չեմպիոն, 2014 թ. լավագույն խաղացող, մարքեթինգի  և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետ, հեռակա մագիստրատուրա 3-րդ կուրս:
5. Լիլիթ Մաթևոսյան (շախմատ) - ՀՀ ուսանողական մարզական խաղերի չեմպիոն, միջազգային մրցաշարերի մասնակից, ֆինանսական ֆակուլտետ, 3-րդ կուրս:
6.Նարե Հովհաննիսյան (վոլեյբոլ)- Միջազգային մրցաշարերի մասնակից, ՀՀ առաջնությունների բազմակի չեմպիոն: Կառավարման ֆակուլտետ, 3-րդ կուրս:
7.Հարություն Աբրահամյան (ձյուդո) - ՀՀ առաջնությունների բազմակի մրցանակակիր և մի շարք մրցաշարերի հաղթող, կառավարման ֆակուլտետ 3-րդ կուրս:
8.Նարեկ Մադաթյան (ուժային եռամարտ՝ պաուերլիֆտինգ) -  ՀՀ չեմպիոն, կառավարման ֆակուլտետ 2-րդ կուրս:
9.Արա Բաղդադյան (ֆուտզալ) - ՀՀ ուսանողական մարզական խաղերի չեմպիոն և լավագույն ռմբարկու, հաշվապահական հաշվառման  և աուդիտի ֆակուլտետ, 3-րդ կուրս:
10.Վլադիմիր Մամիկոնյան (լող) - ՀՀ առաջնությունների հաղթող և մրցանակակիր, միջազգային մրցաշարերի մասնակից, ՀՀ սպորտի վարպետ, մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետ, հեռակա,  2-րդ կուրս:

10 лучших спортсменов-спортсменок АГЭУ 2014 года
Кафедра  физвоспитания, чрезвычайных  ситуаций  и  гражданской  обороны  АГЭУ, обобщая   успехи  студентов-спортсменов  АГЭУ  в  различных  чемпионатах  2014  года,  публикует    имена,  представляющих  лучшую  десятку.  Многие  из  них  лидируют  не  только  в  вузовских  соревнованиях, но  и  чемпионы  мира, победители  европейских  чемпионатов, многократные  чемпионы  РА.
1.Нарек  Макарян (футзал) – многократный  чемпион  студенческих  спортивных  игр  РА, лучший  бомбардир   2- ых  Европейских  университетских  игр, факультет  маркетинга  и  организации   бизнеса, заочная  магистратура, 1-ый курс.
2.Артур  Мурадян (атлетика) – рекордсмен  и  многократный  чемпион  РА, чемпион  студенческих  спортивных  игр  РА, факультет  маркетинга  и  организации  бизнеса, 4-ый  курс.
3.Эльмира  Карапетян (стрельба) – многократная  чемпионка  РА, чемпионка  студенческих  спортивных  игр  РА, факультет  маркетинга  и  организации  бизнеса, 3-ий  курс.
4.Карен  Андреасян (капитан  сборной  команды  по  футзалу  АГЭУ) – чемпион  студенческих  спортивных  игр  РА, лучший  игрок  2014 г.,  факультет  маркетинга  и  организации   бизнеса, заочная  магистратура, 3-ий курс.
5. Лилит  Матевосян (шахматы) - чемпионка  студенческих  спортивных  игр  РА, участница   международных  соревнований, финансовый  факультет, 3-ий  курс.
6.Наре Ованнисян (волейбол) – участница  международных  соревнований, многократная  чемпионка   первеннств    РА,  факультет  управление, 3-ий  курс.
7.Арутюн  Абраамян (дзюдо) – многократный  призер  чемпионатов  РА  и  победитель  многих  чемпионатов, факультет  управления, 3-ий  курс.
8.Нарек  Мадатян (силовой  триатлон -  пауерлифтинг) – чемпион  РА, факультет  управления, 2-ой  курс.
9.Ара  Багдадян (футзал) - чемпион  студенческих  спортивных  игр  РА  и   лучший   бомбардир, факультет  бухгалтерского  учета  и  аудита, 3-ий  курс.
10.Владимир  Мамиконян (плавание) –победитель  и  призер  чемпионатов  РА, участник  международных  соревнований, мастер  спорта  РА, факультет  маркетинга  и  организации  бизнеса, заочное  обучение,  2-ой  курс.