Դիտումների քանակ՝ 1399
ՀՊՏՀ կառավարման ֆակուլտետի հակաճգնաժամային կառավարում մասնագիտության 1-ին կուրսեցիներն  այսօր «Մշակութաբանություն և հայ մշակույթի պատմություն»   առարկայի  դասախոս, փիլիսոփայության և հայոց պատմության ամբիոնի դոցենտ Սոֆյա Օհանյանին լսարանում դիմավորեցին ջութակի կենդանի կատարմամբ: Անակնկալի  նախաձեռնողը  ուսանողուհի Կարմելինա Գրիգորյանն է, ով և նվագում էր ջութակը:
Վաղ առավոտյան հնչած երաժշտության հետքերով գնաց ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինն ու ուսանողուհու հետ զրույցում պարզեց՝ այսօր նշված առարկայի վերջին դասն էր, ուստի ուսանողները որոշել են փոքրիկ անակնկալ մատուցել դասախոսին՝ դասը դարձնելով հիշարժան ու յուրօրինակ: Շնորհալի ուսանողուհի Կարմելինա Գրիգորյանն ունի երաժշտական կրթություն: « 7 տարի սովորել եմ Արմեն Տիգրանյանի անվան երաժշտական դպրոցում, ջութակի բաժնում»,- նշեց նա:
ՀՊՏՀ փիլիսոփայության և հայոց պատմության ամբիոնի դոցենտ, փ.գ.թ. Սոֆյա Օհանյանն անակնկալից տպավորված էր. «Այս պահին խոսքեր չեմ կարողանում գտնել, ուղղակի կասեմ, որ հիանալի էր»,-տպավորությունն արտահայտեց դասախոսը: «Այս կուրսը տաղանդավոր է, այստեղ կան ասմունքող, երգող, նվագող շնորհալիներ, կուրսի մասին դեռ շատ կլսեք»,-մեզ հետ զրույցում նշեց դոցենտը:

Сюрприз студентки на последнем уроке предмета «Культурология и история армянской культуры»
Сегодня  первокурсники по  специальности  антикризисного  управления  факультета  управления  АГЭУ  преподавателя  предмета  «Культурология  и  история  армянской  культуры», доцента    кафедры  философии  и  армянской  истории   Софью  Оганян  встретили  в  аудитории  живым  исполнением  скрипки. Инициатором  сюрприза    была  студентка  Кармелина  Григорян, кто  и  исполняла  на  скрипке.
Отдел  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  пошел  по  следам  музыки,  прозвучавшей  рано  утром, и  в  беседе  со  студенткой  выяснил, сегодня  последний  урок  указанного  предмета, потому  студенты  решили  преподнести  маленький  сюрприз  преподавателю,  сделав  урок  запоминающим  и  неповторимым.  Талантливая  студентка   Кармелина  Григорян  имеет   музыкальное  образование. « 7 лет  училась  в  музыкальной  школе  имени  Армена  Тиграняна  по  классу  скрипки»,- отметила  она.
Доцент  кафедры  философии  и  армянской  истории  АГЭУ, к.филос.н.  Софья  Оганян  была  впечатлена  сюрпризом: «В  этот  момент  не  могу  найти  слов,  просто  скажу,  что  было  великолепно»,-свое  впечатление  выразила  преподаватель. «Этот  курс  талантлив,  здесь  есть  декламирующие,  поющие,  играющие таланты,  об  этом  курсе  еще  много  улышите»,-в  беседе  с  нами  отметила  доцент.