ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղը՝ «Ուսանողական փառատոն-2014»-ի մասնակից
Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի  Վայոց Ձորի մարզային կենտրոնը դեկտեմբերի 16-ին իրականացրել է «Ուսանողական փառատոն-2014» ծրագիրը, որին մասնակցել է նաև ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղը: Այս մասին տեղեկացրեցին  մասնաճյուղի ուսանողական խորհրդից:
Ծրագիրը մեկնարկել է  առավոտյան՝ սպորտային մրցույթների իրականացմամբ:
Երիտասարդներն իրենց ուժերը չափել են վոլեյբոլի, շախմատի և սեղանի թենիսի մրցույթներում: Փառատոնի երկրորդ մասը կոչվել է «Ձեզ տեսնենք, աղջիկներ», մասնակից աղջիկների շրջանում անցկացվել է  9 մրցույթ:
Երեկոյան կայացել են  երգի, պարի, ասմունքի և ֆոտոնկարչության մրցույթները, որի
ավարտից հետո տեղի է  ունեցել  «Ուսանողական փառատոն-2014» մրցանակաբաշխությունը և փակման արարողությունը:
ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղի ուսանողական խորհրդի փոխանցմամբ՝ մասնաճյուղի ուսանողները փառատոնում 1-ին պատվավոր հորիզոնական են զբաղեցրել սեղանի թենիսի, ասմունքի, լուսանկարչության մրցույթներում, 2-րդ հորիզոնականը՝ վոլեյբոլի,  երգի, կրկին՝ սեղանի թենիսի մրցույթներում: Պարի մրցույթում  մասնաճյուղը նվաճել է 3-րդ հորիզոնականը:

Ехегнадзорский филиал АГЭУ -- участник «Студенческого фестиваля-2014»
16-го  декабря  Спортивный  центр  Вайоц  Дзора  Армянского  молодежного  фонда  осуществил  программу  «Студенческий  фестиваль-2014», в  которой  участвовал  и  Ехегнадзорский  филиал  АГЭУ. Об  этом  сообщили  из  студенческого  совета  филиала.  Программа  началась  утром  спортивными  соревнованиями.
Молодежь   свои  силы  попробовала   в  соревнованиях  по  волейболу, шахматам  и  настольному  теннису. Вторая  часть  фестиваля  называлась   «А  ну-ка, девушки», среди  девушек  участников  было  проведено  9 конкурсов.
Вечером  состоялись  конкурсы песни, танца, декламации  и  фотоснимков, после  окончания  которых  состоялось  награждение  призеров  и  церемония  закрытия.
По  сообщению  студенческого  совета  Ехегнадзорского  филиала  АГЭУ,  студенты  филиала  в  фестивале  заняли  1 –ое  почетное  горизонтальное  в  конкурсах  по  настольному  теннису,  декламации, фотоснимкам, 2-ое  горизонтальное – в  конкурсах  по  волейболу, песни, и  вновь  по  настольному  теннису. В  конкурсе  танца  филиал  завоевал  3-ье горизонтальное.