Բասկետբոլի աղջիկների միջֆակուլտետային առաջնությունում հաղթեց մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետը
ՀՊՏՀ աղջիկների բասկետբոլի միջֆակուլտետային առաջնությունն այսօր ավարտվել է: Առաջնությանը մասնակցել են բուհի բոլոր ֆակուլտետները, բացի ֆինանսականից:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնի դասախոս Հակոբ Կյոկչյանը, ով բասկետբոլի առաջնության մրցավարներից էր, մեզ հայտնեց , որ խաղն ավարտվել է հետևյալ արդյունքներով. հաղթել է մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետը, 2-րդ տեղում է հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետը, 3-րդ տեղում՝ կառավարմանը: Ըստ մրցավարի՝ ՀՊՏՀ ուսանողուհիները գեղեցիկ բասկետբոլային խաղեր են ցույց տվել, մարզաձևի հանդեպ մեծ հետաքրքրություն է նկատվել:
Առաջնության գլխավոր մրցավարն էր ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնի դոցենտ Կառլեն Սարգսյանը, մրցավարները՝ դասախոսներ Հակոբ Կյոկչյանը և Ստանիսլավ Ավանեսովը:
Մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետը պարգևատրվել է գավաթով, մրցանակային տեղեր զբաղեցրած թիմերն արժանացել են մեդալների և պատվոգրերի:

Сегодня  межфакультетный  женский  чемпионат  по  баскетболу  АГЭУ  завершен. В  чемпионате  участвовали  все  факультеты  вуза, за   исключением   финансового.
В  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  преподаватель  кафедры  физвоспитания, ЧС  и  ГО  Акоп  Кекчян, кто  был  один  из  арбитров  чемпионата, сообщил  нам,  что  игра  закончилась  следующими  результатами: победил  факультет  маркетинга  и  организации  бизнеса, на  2-ом  месте -- факультет  бухгалтерского  учета  и  аудита, на  3-ем  месте  -- факультет  управление.  По  словам  арбитра, студентки  АГЭУ  показали   красивые  баскетбольные  игры,    был  замечен  большой  интерес  к  этому  виду  спорта.
Главным  арбитром  чемпионата  был  доцент  кафедры  физвоспитания,  ЧС  и  ГО   Карлен  Саргсян, арбитрами – преподаватели  Акоп  Кекчян  и  Станислав  Аванесов.
Факультет  маркетинга  и  организации  бизнеса  был  награжден  кубком, команды, занявшие  призовые  места,  удостоились  медалей  и  грамот.