Հոբելյան ԵՊՀ-ում. մասնակցել են նաև ՀՊՏՀ-ականները՝ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի գլխավորությամբ
Երևանի պետական համալսարանում այսօր տոնական տրամադրություն էր. հանդիսավորությամբ նշվեցին տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի հիմնադրման 80 և վերաբացման 30 ամյակները, որին ներկա էին պետական բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, կրթության և գիտության բնագավառի ներկայացուցիչներ, համալսարանների ղեկավարներ: Հանդիսավոր նիստին ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանի գլխավորությամբ մասնակցում էին նաև մեր համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի ներկայացուցիչներ, ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը:
Ֆակուլտետի ստեղծման պատմությանը, ձեռքբերումներին, ներկա գործունեությանն անդրադարձան ԵՊՀ ռեկտոր Արամ Սիմոնյանը, տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի դեկան Հայկ Սարգսյանը, շնորհավորանքի խոսքեր հնչեցրին պետական այրեր՝ նրանց թվում ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը, փոխվարչապետ, միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը: Տեղի ունեցավ նաև պարգևատրումների արարողություն:
ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի հոբելյանի առիթով Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտորատի, պրոֆեսորադասախոսական կազմի, ուսանողության անունից ջերմ շնորհավորանքներ հնչեցրեց ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը՝ մասնավորապես նշելով. «Բարձրագույն կրթության հայաստանյան մայր բուհը հերթական հոբելյանն է նշում, և վերստին առիթ է ներկայանում բարձր հարթակից հնչեցնելու նրա հասցեին գնահատանքի ու երախտագիտության խոսքեր, հպարտությամբ հաստատագրելու, որ շուրջ մեկդարյա գոյության ու գործունեության ոլորաններում այն մշտապես պատվով է իրականացրել սերունդներին համալսարանական կրթություն տալու իր բարձր առաքելությունը: Պատիվ ունեմ այս մասին հավաստելու որպես համալսարանական: Հետևաբար այսօրվա տոնակատարությունն ինձ համար անձնական է ու սրտամոտ, քանզի առնչվում է ինձ՝ ոչ միայն որպես Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտորի, այլև համալսարանականի, ով տակավին երիտասարդ ոտք է դրել այս կրթօջախ, ուսանել հենց տնտեսագիտական ֆակուլտետում, առնչվել համալսարանական մեծանուն տնտեսագետների հետ, մասնագիտական ու մարդկային դասեր քաղել նրանցից և իր վրա կրել այս ոգեղեն մթնոլորտի ու նրա նվիրյալների բարերար ազդեցությունը»:
Կորյուն Աթոյանը ֆակուլտետի դեկան Հայկ Սարգսյանին հանձնեց շնորհավորական ուղերձ և հուշանվեր՝ ֆակուլտետին մաղթելով հետագա հաջողություններ:

Количество просмотров: 832
Сегодня  в  Ереванском  государственном  университете  праздничное  настроение:  торжественно  праздновали  80-летие  основания  факультета  экономики  и  управления  и  30-летие  возобновления, на  котором    присутствовали  государственные  должностные  лица,  представители  области  образования  и  науки,  руководители  университетов. На  торжественном  заседании  участвовали  представители  профессорско-преподавательского  коллектива, проректор  по  учебно-организационным  вопросам  Мирдат  Арутюнян    во  главе   с  ректором  АГЭУ, профессором  Корюном  Атояном.
К  истории  создания  факультета,  достижениям,  настоящей  деятельности  обратились  ректор  ЕГУ  Арам  Симонян,  декан  факультета  экономики  и  управления  Айк  Саргсян, прозвучали поздравительные  слова  от  государственных  должностных  лиц, в  том  числе  и   от  заместителя  председателя  НС  Эдуарда  Шармазанова,  заместителя  премьер-министра,  министра  международной  экономической  интеграции  и  преобразований  Ваче  Габриеляна. Состоялась  также    церемония   награждения.
По  поводу  юбилея  факультета  экономики  и  управления  ЕГУ    от  имени  ректората  Армянского  государственного  экономического  университета,  профессорско-преподавательского  коллектива  и
студентов  с  теплыми  поздравлениями  выступил  ретор  АГЭУ  Корюн  Атоян, в  частности  отмечая: «Армянский  альма-матер  высшего  образования  отмечает  очередной  юбилей,  и  предоставляется  еще  раз  возможность   высказать  с  высокой  платформы    свою  признательность  и  благодарность  в  его  адрес, с  гордостью  подтвердить, что  в  изгибах  почти  векого  существования  и  деятельности  он  постоянно  с  честью  осуществлял  свою  высокую  миссию, дав  университетское образование  поколениям. Имею  честь  об  этом   свидетельствовать  как  университетовец.  Следовательно  сегодняшний  праздник   для  меня  личный  праздник   и  близок  к  сердцу,  так  как  касается  меня  не  только  как  ректора  Армянского  государственного  экономического  университета,  но  и  как
университетовца, кто   еще  молодым   переступил  порог  этого  учебного  заведения, учился  именно  на  экономическом  факультете, сталкивался  с  известными  университетскими  экономистами,  учился  у  них  профессионализма  и   гуманности  и  на  себе  нес  благотворное  влияние  этой  духовной  атмосферы  и  его  преданных».
Корюн  Атоян  передал  декану  Айку  Саргсяну  поздравительное  послание  и  памятный  сувенир,  желая  факультету  дальнейших  успехов.