ՀՊՏՀ շարունակական կրթության և կարիերայի բաժինը, ավարտական կուրսերի ուսանողներին աշխատանքի տեղավորման հարցում աջակցելու նպատակով, կազմակերպեց գործատուի հետ հերթական հանդիպումը: Ասօր մեր համալսարանում էին «Փրայսուոթերհաուս Յուպերս Արմենիա (PwC)» աուդիտորական կազմակերպության ներկայացուցիչներ՝ անձնակազմի հավագաքրման և կառավարաման բաժնի (HR) մենեջեր Անահիտ Յուզբաշյանը, աուդիտի և խորհրդատվության բաժնի մենեջերներ Սոսե Թադևոսյանը և Լուսինե Թառլամազյանը, աուդիտի բաժնի խորհրդատու Եվգենյա Կարապետյանը:
Մասնակցում էին ֆինանսական հաշվառման ամբիոնի վարիչ Ալվարդ Սարգսյանը, դասախոսական կազմի ներկայացուցիչներ, շարունակական կրթության և կարիերայի բաժնի պետ Աիդա Առուստամյանը, ավագ կուրսերի ուսանողներ:
Հանդիպման առաջին հատվածը ճանաչողական էր, հյուրերը ներկայացրին իրենց ընկերության առաքելությունը, կառուցվածքը, բաժինների գործառույթները, աշխատակիցների հաջող կարիերայի պատմությունները:
«Փրայսուոթերհաուս Յուպերս Արմենիա (PwC)»-ն խոշոր միջազգային կազմակերպության մաս է, խրախուսում է նորավարտ, մոտիվացված մասնագետների մուտքն իրենց աշխատակազմ և ավելին, շարունակական կրթություն է ապահովում՝ անընդհատ հաղորդելով նոր գիտելիք, կազմակերպելով մասնագիտական սեմինարներ, դասընթացներ, քննություններ և այլն: Երկրորդ հատվածում գործատուն մանրամասնեց աշխատանքի դիմելու ընթացակարգը: Աշխատակիցներն ընդգծեցին, որ ակտիվ երիտասարդները, ովքեր համալսարանական տարիներին մասնակցել են գիտաժողովների, լրացուցիչ դասընթացների, իրենց կողմից աշխատանքի հրավեր ստանալու ավելի մեծ հնարավորություն ունեն: Կազմակերպության մասին մանրամասներ կարող եք գտնել հետևյալ հասցեով՝ www.pwc.com/ :
Հանդիպումն ավարտվեց վիկտորինայով. բանախոսներն իրենց կազմակերպության մասին հարցեր ուղղեցին ուսանողներին և ճիշտ պատասխանած ուսանողներին նվիրեցին քաղցրավենիք:

Отдел непрерывного образования и карьеры, с целью поддержки студентов выпускных курсов в вопросе трудоустройства, организовал очередную встречу с работодателем. Сегодня представители аудиторской организации «Прайсуотерхаус Юперс Армения (PwC)» - менеджер отдела подбора персонала Анаит Юзбашян, менеджеры отдела аудита и консультаций Сосе Тадевсоян и Лусине Тарламазян, консультант отдела аудита Евгения Карапетян побывали в нашем университете.
Участвовали заведующая кафедрой финансового учета Алвард Саргсян, представители преподавательского состава, начальник отдела непрерывного образования и карьеры Аида Арустамян, студенты старших курсов.
Первая часть встречи носила познавательный характер, гости представили миссию, структуру компании, функции отделов, истории успешной карьеры сотрудников.
«Прайсуотерхаус Юперс Армения (PwC)» является частью крупной международной организации, поощряет вход мотивированных специалистов, недавно окончивших учебу, в их аппарат, более того, обеспечивает непрерывное образование, организует новые профессиональные семинары, курсы, экзамены и т.д. Подробности организации можете найтеи по адресу: https://www.pwc.com/.