ՀՊՏՀ ֆուտզալի հավաքականն այսօր Հայաստանի ուսանողական մարզական 15-րդ խաղերի շրջանակներում անցկացվող ֆուտզալի մրցումներում հաղթել է Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի թիմին՝ 16:2 հաշվով: Մեր տղաները խմբային փուլից դուրս են եկել քառորդ եզրափակիչ:
Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեց ՀՊՏՀ ուսանողների և շրջանավարտների հետ աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Սևակ Խաչատրյանը:
Նշենք, որ ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի փոխանցմամբ՝ ֆուտզալի մրցումները մեկնարկել են երեկ՝ նոյեմբերի 3-ին և կտևեն մինչև նոյեմբերի 7-ը: Տնտեսագիտական համալսարանի թիմն այս տարվա մրցույթին այսօր մասնակցել է առաջին անգամ:
Հ.Գ. Լուսանկարում ՀՊՏՀ ֆուտզալի հավաքականն է՝ Ռոտերդամում անցկացված համաեվրոպական ուսանողական մարզական 2-րդ խաղերի մասնակցության ժամանակ:

Сегодня сборная команда АГЭУ по футзалу в соревнованиях, проводимых в рамках 15-ых Армянских студенческих спортивных игр, победила команду Армянского национального архитектурно-строительного университета со счетом 16:2. Наши парни после группового тура вышли в четверть финала.
Об этом сообщила отделу информации и связей с общественностью АГЭУ проректор по работам со студентами и выпускниками АГЭУ Севак Хачатрян.
Отметим, что по сообщению кафедры физвоспитания, ЧС и ГО, соревнования по футзалу начались вчера 3-го ноября и продолжатся до 7-го ноября. Сегодня команда Экономического университета впервые участвовала в соревновании этого года.
На фотографии команда по футзалу АГЭУ во время 2-ых Европейских студенческих спортивных игр, проведенных в Роттердаме.