Հայտնի են դարձել ՀՊՏՀ այս ուսումնական տարվա անվանական կրթաթոշակի արժանացած ուսանողները: Ռեկտորատի այսօրվա նիստում ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը ներկայացրեց ՀՊՏՀ անվանական կրթաթոշակների հատկացման վերաբերյալ մանդատային հանձնաժողովի որոշումը, որը հաստատվեց: Ստորև ներկայացնում ենք ցանկը.
- Կառավարման ֆակուլտետ` Լիլիթ Հրայրի Մկրտչյան, սահմանել Զ.Բաշինջաղյանի անվան կրթաթոշակ
- Ֆինանսական ֆակուլտետ` Ալինա Վիտալիի Նեգատինա, սահմանել Հ.Թումանյանի անվան կրթաթոշակ
- Տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետ` Տաթևիկ Սեդրակի Հովհաննիսյան, սահմանել Մ.Քոթանյանի անվան կրթաթոշակ
- Մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետ, Մարգարիտ Մարտինի Բաղդասարյան սահմանել Վ.Ներկարարյանի անվան կրթաթոշակ
- Ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետ Օվսաննա Ապրեսի Ապրեսյանի սահմանել, Ա.Արզումանյանի անվան կրթաթոշակ
- Հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետ Արուսյակ Զավենի Խուդավերդյան, սահմանել Կ.Կարագյանի անվան կրթաթոշակ:
Պրոռեկտորը հայտնեց, որ այս տարի Ուսանողական խորհրդի կողմից սահմանվել է ևս մեկ կրթաթոշակ՝ ՏԿ և ՄՏՀ ֆակուլտետի ուսանողուհի Գայանե Արարատի Բաղումյանին:
Պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը ներկայացրեց նաև ՀՊՏՀ-ում ուսանողական նպաստների և պետական կրթաթոշակների հատկացման ընթացակարգում փոփոխություններ կատարելու մասին հարցը: Այս հարցի շուրջ փոփոխությունները կներկայացնենք վաղը:
Օրակարգով նախատեսված էր նաև «Բանբեր ՀՊՏՀ» գիտական հանդեսին կից «Երիտասարդ գիտնական» պարբերական ստեղծելու հարցը, որը սակայն գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանի առաջարկով հանվեց: Անդրադարձ եղավ ընթացիկ այլ հարցերի ևս:

Стали  известны  студенты, удостоившиеся  именной  стипендии  АГЭУ  этого  учебного  года.  На  сегодняшнем  заседании ректората  проректор  по  учебно-организационным  работам  Мирдат  Арутюнян  представил  решение  мандатной  комиссии  о  предоставлении  именных  стипендий  АГЭУ,  которое  было  утверждено. Ниже  представляем  список:
1.Факультет  управления: Лилит  Грайровна  Мкртчян, установить  стипендию  имени  З.Башинджагяна
2.Финансовый  факультет: Алина  Витальевна  Негатина, установить  стипендию  имени  Ов. Туманяна
3. Факультет  регулирования  экономики  и  международных  экономических  отношений: Татевик  Седраковна  Ованнисян,  установить  стипендию  имени  М. Котаняна
4. Факультет  маркетинга  и  организации  бизнеса: Маргарита  Мартыновна  Багдасарян, установить  стипендию  имени  В. Неркараряна
5. Факультет  информатики  и  статистики: Овсанна  Апресовна  Апресян, установить  стипендию  имени  А. Арзуманяна
6. Факультет  бухгалтерского  учета  и  аудита:  Арусяк  Завеновна  Худавердян, установить  стипендию  имени   К.  Карагяна.
Проректор  сообщил, что  в   этом  году  Студенческий  совет  установил  еще  одну  стипендию, студентке  факультета  РЭ  и  МЭО  Гаяне  Араратовне  Багумян.
Проректор  Мирдат  Арутюнян  представил  также  вопрос  об  изменениях  в  порядке  предоставления  государственных  стипендий  и  студенческих    субсидий   в  АГЭУ. Изменения  по  этому  вопросу  представим  завтра.
На  повестке  дня  был  запланирован   вопрос  о  создании  научного журнала  «Молодой  ученый»  при  научном  журнале  «Банбер АГЭУ»,  однако  по  предложению  проректора  по  научным  работам  и  внешним  связям  Гагика  Варданяна  вопрос  был  снят. Обратились  к  текущим  другим  вопросам.