Նվիրատվություն՝ Արարատի համայնքային գրադարանին
ՀՊՏՀ գրադարանն այլ գրադարանների հետ համագործակցելու ավանդույթ է ձևավորել և ամեն անգամ գործակցությունը սերտացնում է բազմապիսի միջոցառումներ նախաձեռնելով: Նոյեմբերի 13-ին գրադարանը 90 կտոր մասնագիտական գիրք և ամսագիր է նվիրաբերել Արարատ քաղաքի համայնքային գրադարանին:
«Հաշվի առնելով մարզային գրադարանների վիճակը, և այն հանգամանքը, որ մարզերից ՀՊՏՀ-ն մեծաթիվ ուսանողներ է ունենում, ցանկացանք փոքրիշատե նպաստել նրանց նախնական մասնագիտական կողմնորոշմանը: Գրադարանի ամենամյա աշխատանքներում, նման միջոցառումները շարունակական են»,-մեզ հետ զրույցում ասաց ՀՊՏՀ գրադարանի տնօրեն Արմինե Հովհաննիսյանն, ով անձամբ է այցելել Արարատ և գրքերը նվիրել համայնքային գրադարանին:

Количество просмотров: 1185
Библиотека АГЭУ библиотека сформировала традицию сотрудничества с другими библиотеками. 13 ноября наша библиотека подарила Араратской общинной библиотеке 90 названий книг и журналов.
“Принимая во внимание нынешнее состояние областных библиот, и то, что АГЭУ принимает множество студентов и областей, мы хотели внести свой вклад в их первоначальную профессиональную ориентацию. Такие мероприятия носят непрерывный характер”, в беседе с анми сказал директор АГЭУ Армине Ованнисян, которав лчино посетила библиотеку и подарила книги.