Ուսանողական ժամանցային ամենագունեղ միջոցառումն սկսված է. շախմատի առաջնությամբ այսօր մեկնարկեց ՀՊՏՀ «Ուսանողական աշուն-2017» մարզամշակութային փառատոնը: Ամենամյա փառատոնն իրականացվում է ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ, Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի և համալսարանի ղեկավարության աջակցությամբ:
Այժմ ընթանում է շախմատի առաջնությունը, արդյունքները կամփոփվեն երեկոյան: Փառատոնի մեկնարկը շնորհավորելու և մտքի խաղի մասնակիցներին ողջունելու էին եկել ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը, ուսանողների և շրջանավարտների հետ աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Սևակ Խաչատրյանը, մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի դեկան Թաթուլ Մկրտչյանը, ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի վարիչի պաշտոնակատար Հովհաննես Գաբրիելյանը, ՈւԽ նախագահ Հովհաննես Հարությունյանը: Շախմատիստներին խորհրդանշական խաղով ոգևորեցին ՀՊՏՀ ռեկտորը, պրոռեկտորը և դեկանը:
ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի խոսքով՝ համալսարանական առօրյայում աննախադեպ մեծ կարևորություն ունի մարզամշակութային կյանքը, որը ուսանողների օրը ավելի բովանդակալից է դարձնում: Եվ այս տեսանկյունից համալսարանի ղեկավարը միշտ պատրաստակամ է խրախուսելու այսօրինակ նախաձեռնությունները: «Որպես բուհի ռեկտոր՝ ես միշտ ուսանողների կողքին եմ և աջակցում եմ այսպիսի նախաձեռնություններին, որովհետև կարևորում եմ ոչ միայն որակյալ կրթությունը, այլև մարդու բազմակողմանի զարգացած լինելու հանգամանքը»,-նշեց Կորյուն Աթոյանը:
Միջացառման շրջանակում կանցկացվեն 7 մարզական առաջնություններ, ՈւՀԱ, երգի, պարի և ինտելեկտուալ մրցույթներ: Հովհաննես Հարությունյանի խոսքով՝ այս տարի փառատոնին մասնակցում է նաև ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի թիմը: Այսպիսով, մեկ ամիս՝ նոյեմբերի 14-ից դեկտեմբերի 15-ը մարզամշակութային մրցասպարեզում հաղթողի կոչման համար կպայքարեն 7 թիմեր:
Նշենք, որ մարզական առաջնությունների կազմակերպանն ու անցկացմանը գործուն աջակցություն է ցուցաբերում ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնը:

Количество просмотров: 1145
Самое яркое студенческое мероприятие началось: сегодня стартовал спортивно-кульутрный фестиваль «Студенческая осень - 2017». Фестиваль проводится по инициативе студенческого совета АГЭУ про поддержке Армянского молодежного фонда и руководства университета.
Сейчас проходит чемпионат по шахматам, итоги будут подведены вечером. Ректор АГЭУ Корюн Атоян, проректор по работам со студентами и выпускниками Севак Хачатрян, декан факультета маркетинга и организации бизнеса Татул Мкртчян, и.о. кафедры физвоспитания по ЧС и гражданской обороны Ованнес Габриелян, председатель студенческого совета Ованнес Арутюнян пришли приветствовать участников игры интеллекта. Ректор АГЭУ, проректор и декан провели символическую игру.
По словам ректора АГЭУ, Корюна Атояна, в университетских буднях спортивно-культурная жизнь играет беспрецедентно важную роль, что жизнь студентов делает более содержательным. И с этой точки зрения руководитель университет всегда готов поддержать подробные инициативы. «Как ректор вуза, я всегда рядом со студентами и поддерживаю такие инициативеы, подому что важно не только качественное образование, но и факт многостороннего развития человека», -отметил Корюн Атоян.
В рамках мероприятия будут проходить 7 спортивных чемпионатов, КВН, конкурсы песен и танцев и интеллектуальные конкурсы.
Отметим, что фестиваль проходит при активной поддержке кафедры физического воспитания по ЧС и гражданской обороне.