Լույս է տեսել ՀՊՏՀ 23-րդ գիտաժողովի նյութերի ժողովածուն
ՀՊՏՀ գիտական խորհրդի որոշմամբ լույս է տեսել Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի 23-րդ՝ «Տնտեսական զարգացման քաղաքականության արդի հիմնախնդիրները ՀՀ-ում»  գիտաժողովի նյութերի  ժողովածուն:
Ինչպես ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեց գիտության բաժնի պետ Խորեն Մխիթարյանը՝  ժողովածուն լույս է տեսել 2014 թ. և ընդգրկում  է  2013թ.  հոկտեմբերի 22-25-ը կայացած գիտաժողովի նյութերը:
«Ժողովածուում ներկայացված են 197 հեղինակներ, ընդ որում՝ ոչ միայն ՀՊՏՀ-ից, այլ նաև  հայաստանյան մի շարք բուհերից: Հավելենք, որ առաջիկայում՝ սույն թվականի հոկտեմբերի 29-31-ը,  կկայանա «Զարգացման ժամանակակից մարտահրավերներ» խորագրով  ՀՊՏՀ 24-րդ  գիտաժողովը,  ակնկալվում  է ակտիվ մասնակցություն»,-նշեց գիտության բաժնի պետը:

Вышел в свет сборник материалов 23-ей научной конференции АГЭУ
По  решению  ученого  совета  АГЭУ  вышел  в  свет  сборник  материалов  23-ей  научной  конференции   «Современные  проблемы  политики  экономического  развития  в  РА»  Армянского  государственного  экономического  университета.
Как  сообщил  отделу  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  начальник научного  отдела  Хорен  Мхитарян, сборник  вышел в свет  в  2014 году  и   в  него   включены  материалы  научной  конференции   22-25  октября  2013 года.    «В  сборнике  представлены   197 авторов, причем  не  только  из  АГЭУ, но  и  из  многих  армянских  вузов.  Добавим, что  в  ближайшее  время,   29-31  октября  сего  года  состоится  24-ая  научная конференция  АГЭУ  на  тему  «Современные  вызовы  развития»,  ожидается  активное  участие»,-отметил  начальник  научного  отдела.