Դիտումների քանակ՝ 1207
ՌԴ Ա.Մ. Գորչակովի անվան Հանրային դիվանագիտության աջակցման հիմնադրամի աջակցությամբ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնը Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում սեպտեմբերի 16-18-ը կազմակերպում է վարպետաց դասեր ՌԴ ճանաչված փորձագետների մասնակցությամբ:
Բոլոր ցանկացողները մինչև ս.թ. սեպտեմբերի 10-ը պետք է մոտենան ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոն՝ գրանցվելու համար (Բարձրահարկ, 10-րդ հարկ): Հաշվի առնելով, որ տեղերը խիստ սահմանափակ են, ուստի խնդրում ենք գրանցվել հնարավորինս շուտ:
Դասախոսություններին մասնակցել կարող են ՀՊՏՀ բակալավրիատի ուսանողները, մագիստրանտները, ասպիրատներները և մինչև 35 տարեկան դասախոսներ:
Եռօրյա հանդիպումները կանցկացվեն հետևյալ օրակարգով.
Օր. 1, երեքշաբթի, 16/09/14
ժ. 13:00-14:30 - Դասախոսություն՝ «Պատմական զուգահեռներ, աշխարհաքաղաքական երկընտրանք և Ռուսաստանի արտաքին քաղաքականությունը»
Դասախոս՝ Սաղոմոնյան Ալեքսանդր, Մ.Վ. Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանի (МГУ) պրոֆեսոր, «Վալդայ» քննարկումների ակումբի անդամ
Ընդմիջում՝ 14:30 - 15:00
Քննարկում՝ 15:00 – 17:00
Օր. 2, չորեքշաբթի, 17/09/14
Ժ. 13:00-14:30 - Դասախոսություն՝ «Ազգայնականությունն ընդդեմ անջատողականության – 21-րդ դարի երկընտրանքը»
Դասախոս՝ Մարկեդոնով Սերգեյ
ժ. 15:00-17:00, Քննարկում - «Աշխարհը ինտեգրացիոն նախագծերի և վերազգային միավորումների դարաշրջանում»
Օր. 3, հինգշաբթի, 18/09/14
Ժ. 13:00-14:30 – Դասախոսություն՝ «Լրագրությունը և սոցիալական մեդիայի սերունդը: Խոսքի ազատությունը և պատասխանատվությունը»
Դասախոսներ՝ Պոնոմարյովա Ելենա (Միջազգային հարաբերությունների Մոսկվայի պետական ինստիտուտ - МГИМО), Զաբրովսկայա Եկատերինա (Russia Direct), Անդրեև Պավել (Россия Сегодня, «Վալդայ» քննարկումների ակումբ)
ժ. 15:00-17:00 - «Տեղեկատվություն: փնտրում, հակադարձում, ընկալում», վարպետաց դասեր և աշխատանք խմբերով:

16-19 сентября исследовательский центр «Амберд» при содействии Фонда помощи общественной дипломатии РФ имени А.М. Горчакова в Армянском государственном экономическом университете организует мастер-классы с участием известных экспертов РФ.
Все желающие до 10-го сентября должны прийти в исследовательский центр «Амберд» АГЭУ для регистрации (Высотный корпус, 10-ый этаж). Учитывая, что места строго ограничены, поэтому просим зарегистрироваться по возможности скорее.
На лекциях могут участвовать студенты бакалавриата АГЭУ, магистранты, аспиранты и преподаватели до 35 лет.
Трехдневные встречи пройдут по следующим повесткам дней:
День 1, вторник, 16/09/14
13:00-14:30 – Лекция «Исторические параллели, геополитическая дилемма и внешняя политика России»
Преподаватель Александр Согомонян, профессор Московского государственного университета имени М.В. Ломоносова (МГУ), член клуба дискуссий «Валдай»
Перерыв 14:30 - 15:00
Дискуссия 15:00 – 17:00
День 2, среда, 17/09/14
13:00-14:30 - Лекция «Национализм против сепаратизма – дилемма 21-го века»
Преподаватель Сергей Маркедонов
15:00-17:00, Дискуссия - «Мир в эпоху интеграционных проектов и национальных ассоциаций»
День 3, четверг, 18/09/14
13:00-14:30 – Лекция «Журналистика и поколение социальных медиа: Свобода слова и ответственность»
Преподаватели Елена Пономарева (Московский государственный институт Международных отношений - МГИМО), Екатерина Забровская (Russia Direct), Павел Андреев (Россия Сегодня, клуб дискуссий «Валдай»)
15:00-17:00 - «Информация: поиск, противопоставление, восприятие», мастер-классы и работа по группам.