Դիտումների քանակ՝ 1262
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում այսօր տեղի ունեցավ 2014-2015 ուսումնական տարվա ռեկտորատի առաջին նիստը: Ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի առաջարկով այն սկսվեց մեկ րոպե հարգանքի լռությամբ՝ ի հիշատակ անժամանակ կյանքից հեռացած համալսարանի ֆինանսական ֆակուլտետի դեկան Զաքար Կիրակոսյանի:
Օրակարգի առաջին հարցը զեկուցեցին դեկանները՝ ներկայացնելով 2014-2015 ուսումնական տարվա ուսումնական գործընթացի կազմակերպմանը վերաբերող հարցեր: Դեկանները նշեցին, որ ուսումնական տարին սկսելու համար անհրաժեշտ բոլոր նախապատրաստական աշխատանքները կատարվել են, ուսումնական գործընթացը սահուն ընթացքի մեջ է մտել: ՏԿ և ՄՏՀ ֆակուլտետի դեկան Ատոմ Մարգարյանը նաև ներկայացրեց ուսանողների դրական արձագանքները՝ ֆակուլտետի վերանորոգման և թարմացման կապակցությամբ:
Դեկանները ներկայացրեցին նաև 2013-2014 ուստարվա երկրորդ կիսամյակի երկրորդ վերահանձնման նախապատրաստման մասին հարցը: Ըստ այդմ՝ սեպտեմբերի 3-ին համալսարանում սկսվում է պարտքերի  վերահանձնման 2-րդ փուլը. սեպտեմբերի 3-10-ը՝ առկա բակալավրիատում, սեպտեմբերի 8-16-ը՝ հեռակա բակալավրիատում, առկա և հեռակա մագիստրատուրայում:
Քննարկվեցին ընթացիկ մի շարք հարցեր ևս: Ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը հանձնարարեց ռեկտորատի անդամներին և ուսումնական գործընթացի հետ ուղիղ առնչություն ունեցող մյուս ստորաբաժանումներին մինչև շաբաթվա վերջ համալսարանում կրթության որակի բարձրացման, այն մի նոր մակարդակի հասցնելու գրավոր առաջարկներ ներկայացնել:

Количество просмотров: 796
Сегодня  в  Армянском  государственном  экономическом  университете  состоялось  первое  заседание  ректората  2014-2015  учебного  года. По  предложению  ректора  Корюна  Атояна  оно  началось   минутой  молчания  в  память  уважения  безвременной  кончины  декана  финансового  факультета  Закара  Киракосяна.
По первому   вопросу  повестки  дня  докладывали  деканы, представляя  вопросы, относящиеся  организации  учебного  процесса  на  2014-2015 учебный   год. Деканы  отметили, что  для  начала  учебного  года  проделаны  все  подготовительные  работы, учебный  процесс  вошел   в  свое  гладкое  течение. И  декан  РЭ  И  МЭО  Атом  Маргарян   представил  положительные  отклики  студентов  по  поводу  ремонта  и  обновления  факультета.
Деканы  представили  вопрос  о  подготовке  ко  второму  ликвиду  второго семестра   2013-2014 учебного  года. Таким  образом, 3-го  сентября  в  университете  начинается  2-ой  этап  пересдачи  долгов:  3-10 сентября  в  стационарном  бакалавриате, 8-16 сентября  в заочном  бакалавриате, стационарной  и  заочной  магистратуре.
Были  обсуждены  и  некоторые  текущие  вопросы. Ректор  Корюн  Атоян  поручил  членам  ректората  и другим  отделам, имеющим  непосредственное  отношение  к  учебному  процессу,  до  конца  недели  представить  письменные  предложения  по  повышению  качества  образования  в  университете, доведения   его     до  нового  уровня.