«Շրջանավարտ ուսուցանվող» ծրագրի շրջանակներում մի խումբ ուսանողներ այցելել են «Կոկա-Կոլա» ընկերության արտադրամաս
Դիտումների քանակ՝ 998
ՀՊՏՀ կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոնի նախաձեռնությամբ  «Կոկա-Կոլա» ընկերության «Շրջանավարտ ուսուցանվող» ծրագրի շրջանակներում  ՏԿ և ՄՏՀ , ֆինանսական և կառավարման ֆակուլտետների 11 ուսանողներ երեկ մասնակցել են   դեպի գործարան կազմակերպվող 2-րդ այցելությանը: Ուսանողները նախ ծանոթացել են ընկերության պատմությանը, որը ցուցադրվել է լուսապատկերի միջոցով, ապա՝  շրջել արտադրամասով, ծանոթացել աշխատանքի առանձնահատկություններին (ջրի վերամշակում և այլն):
Ինչպես լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեց կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոնի առաջատար մասնագետ Կարինե Պողոսյանը՝ ուսանողներն այցելությունից տպավորված են:
«Այցելության նպատակը ճանաչողական էր. ուսանողները ստացան ընկերությունում աշխատանքի անցնելու վերաբերյալ բոլոր մանրամասները: Աշխատակիցները ևս, տպավորված էին մեր ուսանողներից, նրանց մեջ տեսնում էին պոտենցիալ կադրերի: Այցելության ընթացքում ուսանողներին ուղեկցել է ընկերության անձնակազմի կառավարման բաժնի գլխավոր մասնագետը և պատասխանել նրանց հարցերին»,- ընդգծեց Կարինե Պողոսյանը:
Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը զրուցեց նաև այցելությանը մասնակցած ուսանողների հետ, ովքեր հայտնեցին իրենց գոհունակությունը: ՏԿ և ՄՏՀ ֆակուլտետի ուսանողուհի Վարդուհի Բուչախչյանը նշեց, որ այսօր արդեն մասնակցելու է հարցազրույցի փուլին:
«Այցելությունը բավականին արդյունավետ էր, շատ բան իմացանք ընկերության մասին, ծանոթացանք «ներքին խոհանոցին»: Ցանկանում եմ նշել, որ նկատեցինք աշխատակիցների ջերմ վերաբերմունքը և այն, որ նրանք նվիրված են իրենց աշխատանքին, ինչը շատ օրինակելի էր մեզ համար:  ՀՊՏՀ ուսանողների նկատմամբ մեծ հետաքրքրություն կար, աշխատակիցները մասնագիտական մոտեցում ցուցաբերեցին: Հուսով եմ՝ ինձ կհաջողվի հաղթահարել ծրագրի բոլոր փուլերը (4 փուլ)»,-ասաց Վարդուհին:
Հիշեցնենք, որ ընկերությունում կան թափուր  աշխատատեղեր, որոնց  համար վերոնշյալ ծրագրի շրջանակներում  կարող էին  դիմել բուհի ավարտական կուրսերի ուսանողները:

По инициативе центра карьеры и маркетинга АГЭУ в рамках программы «Обучающийся выпускник» компании «Кока-Кола» 11 студентов факультетов РЭ и МЭО, финансового и управления вчера участвовали во 2-ом посещении завода. Сначала студенты ознакомились с историей компании, которую показали с помощью проектора, затем обошли производственный цех, ознакомились с особенностями работы (рециркуляция воды и т.д.).
Как сообщила отделу информации и связей с общественностью АГЭУ ведущий специалист центра карьеры и маркетинга Карине Погосян, студенты были впечатлены посещением.
«Целью посещения было изучение: студенты в компании узнали все подробности о трудоустройстве. Сотрудники также были впечатлены нашими студентами, в них увидели потенциальных кадров. Во время визита студентов сопровождал и отвечал на их вопросы главный специалист отдела управления аппаратом компании»,- подчеркнула Карине Погосян.
Отдел информации и связей с общественностью АГЭУ беседовал также со студентами, участвовавшими в посещении, которые выразили свое удовлетворение. Студентка факультета РЭ и МЭО Вардуи Бучахчян отметила, что сегодня уже должна участвовать в собеседовании. «Посещение было достаточно эффективным, многое узнали о компании, ознакомились с «внуренней кухней». Желаю отметить, что заметили теплое отношение сотрудников и то, что они преданы работе, что очень поучительным было для нас. К студентам АГЭУ был большой интерес, сотрудники проявили профессиональный подход. Надеюсь, мне удастся преодолеть все этапы программы (4 этапа)»,-сказала Вардуи.
Напомним, что в компании имеются вакансии, для которых в рамках вышеуказанной программы могли обратиться студенты выпускных курсов вуза.
В конце своего посещения студенты получили подарки, чашки с наименованием компании и напитки «Кока-Кола» .