Հունվարի 27-ի աշխատանքային երկուշաբթին տեղափոխվում է փետրվարի 1
Հարգելի գործընկերներ, ուսանողներ, տեղեկացնում ենք, որ ՀՀ Կառավարության 2013թ. դեկտեմբերի 21-ի որոշմամբ՝ 2014թ.  հունվարի 27-ի փոխարեն աշխատանքային է հայտարարվել առաջիկա շաբաթ օրը՝ փետրվարի 1-ը: Աշխատանքային օրվա փոփոխությունը կապված է Բանակի օրվա՝ հունվարի 28-ի հետ, որը երեքշաբթի է, և Կառավարությունը  ոչ աշխատանքային է հայտարարել նաև հունվարի 27-ը, որպեսզի  4 օր՝ հունվարի 25-ին, 26-ին, 27-ին , 28-ին  ՀՀ քաղաքացիները հանգստանան:
Ինչպես լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին  տեղեկացրեց  ՀՊՏՀ  ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը, հունվարի 27-ի քննությունները ևս տեղափոխվում են փետրվարի 1:

Рабочий понедельник 27-ое января переставлен на 1-ое февраля
Уважаемые  коллеги, студенты, сообщаем, что  по  решению  Правительства  РА  от  21-го  декабря  2013  года,  вместо  27-ого  января  2014  года  рабочим  объявлен  ближайший  субботний  день, 1-ое  февраля.   Перестановка  рабочего  дня  связана  с  днем  Армии,  28-ое  января вторник, и  Правительство  объявило  нерабочим  днем  и  27-ое  января,  чтобы  4  дня, 25-го, 26-го, 27-го, 28-го  января  граждане  РА  отдыхали.
Как  сообщил  отделу  информации  и  связей  с  общественностью  проректор  АГЭУ  по  учебноорганизационным  работам  Мирдат  Арутюнян,  экзамены  27-го  января  также  переносятся  на  1-ое  февраля.