Լույս է տեսել «Տնտեսագետի» տարեվերջյան համարը
Սիրելի ընթերցո’ղ, նոյեմբեր-դեկտեմբերյան համարը տարեմուտի շեմին, հուսով ենք, ձեզ բարձր տրամադրություն կպարգևի: Ամսագիրն սկսվում է ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի ամանորյա ուղերձով և շարունակվում համալսարանի գիտական կյանքում 2013 թվականին տեղի ունեցած գլխավոր իրադարձությանը`ՀՊՏՀ 23-րդ գիտաժողովին անդրադարձով: Մեկ այլ ընդարձակ հոդվածում ներկայացված են ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի մեկ տարվա գործունեությունը, առաջիկա ծրագրերն ու անելիքները:
«Տնտեսագետն» այս համարում զրույց է վարում ուսանող-երիտասարդության հետ, խոսում նրանց ձեռքքբերումների ու հիմնախնդիրների մասին:
Նոյեմբեր և դեկտեմբեր ամիսների ընթացքում հանրապետության տնտեսական, մշակութային ու հասարակական կյանքի կարևոր իրադարձությունները նույնպես տեղ են գտել այս համարում. ՀՀ ազգային արժույթի 20-ամյակին, 1988 թվականի աղետալի երկրաշարժին, Սայաթ-Նովայի 300-ամյակին են անդրադառնում մեր համալսարանի գիտնական մանկավարժները:
Ընդգրկուն ու բազմազան «Տնտեսական խճանկարը» և մյուս հիմնական խորագրերը` «Փորձագիտական հարթակը», «Համակրելի դառնալու արվեստը», «Վարքուբարքը», կրկին ձեր ուշադրությանը կներկայացնեն հետաքրքրական թեմաներ:
«Տնտեսագետը» նաև ամանորյա «համեղ զրույց» է վարում համալսարանի տիկնանց հետ ու ձեր տոնական սեղանի համար առաջարկում նոր բաղադրատոմսեր:
Սիրելի ընթերցող, այս համարում կարող եք կարդալ նաև «Արձակ-2013» պատմվածքի մրցույթի հաղթող քառյակի վերջին պատմվածքը:
Այսքանը` հակիրճ «Տնտեսագետի» նոր համարի մասին: Ամբողջական բովանդակությանը կարող եք ծանոթանալ հենց այսօրվանից. ուսանողները` դիմելով դեկանատներ ու ընթերցասրահներ, դասախոսները` ամբիոններ: Այս պահին արդեն ամսագիրը տարածվել է ֆակուլտետներով, ամբիոններով, վարչական ստորաբաժանումներով։

Вышел в свет последний номер «Тнтесагет» 2013 года.
Дорогой читатель, надеемся, что ноябрь-декабрьский номер на пороге Нового года вам подарит хорошее настроение. Журнал начинается с новогоднего обращения ректора АГЭУ и продолжается главным событием, происшедшим в научной жизни университета в 2013 году, 23-ей научной сессией АГЭУ. В другой большой статье представлены деятельность исследовательского центра АГЭУ «Амберд» за год, будущие программы и проекты.
В этом номере «Тнтесагет» ведет беседу со студенчеством, говорит об их достижениях и проблемах.
Важные события экономической, культурной и общественной жизни республики за ноябрь и декабрь также нашли место в этом номере: ученые преподаватели нашего университета обращаются к 20-летию национальной валюты РА, бедственному землетрясению 1988 года, 300-летию Саят-Нова.
Объемны и разнообразны «Экономическая мозаика» и др. основные рубрики: «Экспертная платформа», «Исскуство как стать привлекательной», «Уклад жизни» опять представят вашему вниманию интересные темы.
«Тнтесагет» также ведет новогоднюю «вкусную беседу» с женщинами университета и предлагает для вашего паздничного стола новые рецепты.
Дорогой читатель, в этом номере можете прочитать и последний рассказ четверки победителей конкурса рассказа «Проза-2013» .
Столько, кратко о новом номере «Тнтесагет». С полным содержанием можете ознакомиться с сегодняшнего дня: студенты, обращаясь в деканаты и читальные залы, преподаватели -- на кафедры. На этот момент журнал распространен по факультетам, кафедрам, административным отделам.