«Բանբեր Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի» գիտական հանդեսի տարեվերջյան համարն արդեն լույս է տեսել: Նոր համարում համապատասխան խորագրերի ներքո տեղ են գտել հետևյալ հեղինակների գիտական հոդվածները.
«Տնտեսագիտության տեսություն» խորագրի տակ ներկայացված են Ատոմ Վարդանյանի «Տնտեսական զարգացման հայեցակարգային ընկալումները», Հովսեփ Աղաջանյանի «Տնտեսական աճի որակի հարցի շուրջ» գիտական հոդվածները:
«Միջազգային տնտեսական հարաբերություններ» խորագրի ներքո հանդես են եկել Դիանա Գալոյանը՝«Համաշխարհային տնտեսության ժողովրդագրական հիմնախնդիրը և Հայաստանի Հանրապետությունը» և Անուշ Անանյանը՝ «Ներդրումային գործընթացների կարգավորման հիմնախնդիրները ՀՀ-ում» հոդվածներով:
«Ֆինանսական շուկա» խորագրի տակ կարող եք ընթերցել Սևակ Մանուկյանի «Կենսաթոշակային բարեփոխումների և կենսաթոշակային ֆոնդերի կառավարման միջազգային փորձի վերլուծությունը» , Արման Տոնիկյանի «Վարկային քաղաքականության անհրաժեշտությունը վարկային պորտֆելի արդյունավետ կառավարման գործընթացում» հոդվածները:
«Ապահովագրություն» խորագրի տակ տեղ է գտել Աշոտ Սալնազարյանի, Արմեն Վարդանյանի, Լիլիթ Մանուչարյանի «Ապահովագրական շուկայի ձևավորման և զարգացման հիմնախնդիրները ՀՀ-ում» հոդվածը:
«Հաշվապահական հաշվառում և աուդիտ» խորագրի ներքո կարող եք ընթերցել Լիանա Գրիգորյանի «Ներդրումային ռիսկի կառավարման ծրագրերի ու մեթոդների դասակարգումը» և Արթուր Սարգսյանի «ՀՀ արտադրական կազմակերպությունների սնանկացումը բնորոշող ֆինանսական գործակիցների վերլուծությունը»:
«Վիճակագրություն» խորագրի ներքո տեղ են գտել Ռուդիկ Հովսեփյանի «Վիճակագրական մոդելավորման և կանխատեսման գործընթացներում որոշակի պարտադիր նախադրույթների կիրառումը» և Ռուզաննա Գևորգյանի «ՀՀ մանրածախ առևտրային կազմակերպությունների գործունեության արդյունավետության վիճակագրական վերլուծությունը ինդեքսային մեթոդով» հոդվածները:
«Զբոսաշրջություն» խորագրի տակ ընթերցեք Սերգեյ Մելքումյանի և Շուշան Հարությունյանի «Զբոսաշրջության ու հանգստի ինդուստրիայի զարգացման նախապայմանները ԼՂՀ-ում»:
«Քաղաքագիտություն» խորագրի տակ տեղ է գտել Վարդան Աթոյանի «Հարավային Կովկասի անվտանգության հարցերի շուրջ» գիտական հոդվածը: «Պատմության հարցեր» խորագրի տակ՝ Լարիսա Մանուկյանի «Ազգային պատվիրակությունը և Հայկական հարցը (1918-1923թթ.)»:

Уже вышел в свет последний номер года научного журнала «Банбер Армянского государственного экономического университета». В новом номере под соответствующими темами нашли место научные статьи следующих авторов:
Под заголовком «Теория экономики» представлены научные статьи Атома Варданяна «Концептуальные понимания экономического развития», Овсепа Агаджаняна «О вопросе качества экономического роста».
Под заголовком «Международные экономические отношения» со статьями выступили Диана Галоян «Демографическая проблема мировой экономики и Республика Армения» и Ануш Ананян «Проблемы регулирования инвестиционных процессов в РА».
Под темой «Финансовый рынок» можете прочитать статьи «Международный опыт анализа управления пенсионными преобразованиями и пенсионными фондами» Севака Манукяна, «Необходимость кредитной политики в процессе эффективного управления кредитным портфелем» Армана Тоникяна.
Под заголовком «Страхование» место нашла статья «Проблемы формирования и развития страхового рынка в РА» Ашота Салназаряна, Армена Варданяна, Лилит Манучарян.
Под темой «Бухгалтерский учет и аудит» можете прочитать статьи «Программы управления инвестиционным риском и классификация методов» Лианны Григорян и «Анализ финансовых коэффицентов, характеризующих банкротство производственных организаций РА» Артура Саргсяна.
Под заголовком «Статистика» нашли место статьи «Применение определенно обязательных предпосылок в процессах статистического моделирования и прогнозирования» Рудика Овсепяна и «Статистический анализ продуктивности деятельности розничных торговых организаций РА по методу индексации» Рузанны Геворгян.
Под заголовком «Туризм» читайте статью «Туризм и предпосылки развития индустрии отдыха в НКР» Сергея Мелкумяна и Шушан Арутюнян.
Под темой «Политология» научная статья Вардана Атояна «О вопросах безопасности Южного Кавказа». Под заголовком «Вопросы истории» -- Ларисы Манукян «Национальная делегация и Армянский вопрос (1918-1923гг.)».