ՀՊՏՀ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման  ֆակուլտետի մագիստրատուրայի 2-րդ կուրսի ուսանողուհի Աննա Հարությունյանը ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից արժանացել է Իսահակ Իսահակյանի անվան 6-ամսյա կրթաթոշակի՝ բարձր առաջադիմության և ուշագրավ հետազոտական աշխատանքի համար:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում Աննան նշեց. «Կատարել եմ «ՀՀ աշխատաշուկայում գենդերային անհավասարակշռությունը» թեմայով հետազոտական աշխատանք, որի շրջանակներում ուսումնասիրել եմ Հայաստանի աշխատաշուկայում առկա գենդերային անհավասարակշռությունները՝ շեշտը դնելով սպասարկման ոլորտում առկա թերությունների վրա: Ամփոփելով հետազոտական աշխատանքս՝ ներկայացրել եմ համապատասխան առաջարկություններ՝ մեր երկրի աշխատաշուկայում գենդերային անհավասարակշռության  վերացման կամ  փոքր-ինչ  մեղմացման համար»:
«Հարությունյան Աննան մեր ֆակուլտետի լավագույն ուսանողուհիներից մեկն է և բոլորովին զարմանալի չէ, որ արժանացել է ԿԲ-ի անվանական կրթաթոշակին: Պարզապես, ես որպես դեկան՝ լավ եմ զգում, որ մեր ֆակուլտետի, մեր բուհի ուսանողները հաջողություններ են ունենում և գնահատվում նաև բուհից դուրս»,- մեր բաժնին ասաց մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի դեկան Թաթուլ Մկրտչյանը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ կենտրոնական բանկը հայտարարել էր հետազոտական աշխատանքների  մրցույթ, որի շրջանակներում էլ մեր ուսանողն արժանացել է կրթաթոշակի: Հետազոտական աշխատանքի շնորհանդեսը կայացել է դեկտեմբերի 10-ին, իսկ արդյունքները հայտնի են դարձել երեկ՝  դեկտեմբերի 16-ին:

Студентка 2-го курса магистратуры факультета маркетинга и организации бизнеса АГЭУ Анна Арутюнян за высокую успеваемость и замечательную исследовательскую работу от центрального банка РА удостоена 6-тимесячной стипендии имени Исаака Исаакяна.
В беседе с отделом информации и связей с общественностью АГЭУ Анна отметила: «Выполнила исследовательскую работу на тему «Гендерный дисбаланс на рынке труда РА», в рамках которой изучила гендерные дисбалансы на рынке труда Армении, останавливаясь на имеющихся недостатках в сфере обслуживания. Обобщая свою исследовательскую работу, представила соответствующие предложения по смягчению или ликвидации гендерного дисбаланса на рынке труда нашей страны».
«Анна Арутюнян одна из лучших студенток нашего факультета и совсем не удивительно, что удостоилась именной стипендии ЦБ-а. Просто, я как декан хорошо чувствую, что студенты нашего факультета, нашего вуза достигают успехов и оцениваются также за пределами вуза»,- сказал нашему отделу декан факультета маркетинга и организации бизнеса Татул Мкртчян. Напомним, что центральным банком РА был объявлен конкурс исследовательских работ, в рамках которой и наш студент удостоен стипендии. Презентация исследовательской работы состоялась 10-го декабря, а результаты стали известны вчера 16-го декабря.