Հոկտեմբերի 1-ից 31-ը ՀՀ Կենտրոնական բանկի և Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի նախաձեռնությամբ անցկացվող «Իմ ֆինանսների միամսյակ» ծրագրի շրջանակում այսօր ՀՊՏՀ-ում տեղի ունեցավ իրազեկման սեմինար, որին ներկա էին նաև ՀՊՏՀ ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Պարույր Քալանթարյանը, ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը, պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչներ:
Բացելով միջոցառումը և ողջունելով ներկաներին` Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի տնօրեն Հերմինե Հարությունյանը շնորհակալություն հայտնեց ՀՊՏՀ ղեկավարությանը` իրենց նախաձեռնությանն ընդառաջելու և սեմինարի կայացմանը աջակցելու համար: Նա նշեց, որ միջոցառման շրջանակներում բոլոր բանախոսները ներկայացնելու են իրենց կազմակերպությունների գործունեությունը, փորձելու են գործնական գիտելիքներ փոխանցել և ուսանողներին ծանոթացնել անձնական ֆինանսները կառավարելու հմտություններին` ինչպես պլանավորել բյուջեն, խնայողություններ կատարել, օգտվել ապահովագրությունից և հանդես գալ որպես ավանդատու: Այս և ֆինանսական այլ կարևոր հարցերի մասին միջոցառման ընթացքում ելույթ ունեցան «Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի» գրասենկակի, «Ինեկոբանկ»-ի, «Ռոսգոսստրախ Արմենիա» ապահովագրական ընկերության ներկայացուցիչները:

Сегодня  в  АГЭУ,  в  рамках    программы  «Месячник   моих  финансов», проводимой  с  1-го  по  31-ое  октября  по  инициативе  Центрального  банка  и  Фонда гарантирования  компенсации  вкладов,   состоялся  осведомительный семинар,  на  котором  присутствовали  и  проректор АГЭУ по  учебнометодическим  работам   Паруйр  Калантарян, и  проректор  по  учебноорганизационным  работам  Мирдат  Арутюнян, представители  профессорскопреподавательского  коллектива.
Открывая  мероприятие  и  приветствуя  присутствующих,  директор  Фонда гарантирования  компенсации  вкладов Ермине  Арутюнян выразила  благодарность  руководству  АГЭУ  за  содействие  их  инициативы  и  поддержку  в  проведении  семинара.  Она  отметила, что  в  рамках  мероприятии  все  докладчики  должны  представить  деятельность  своих  организаций, попытаться  передать  практические  знания  и  ознакомить  студентов   с  навыками  управления  личными  финансами: как  планировать  бюджет,  сделать  сбережения, пользоваться  страхованием  и  выступить  в  качестве  вкладчика. С этими  и  другими  важными  финансовыми  вопросами  на  мероприятии   выступили  представители  кабинета   «Мировой  судья финансовой  системы», «Инекобанк»-а, страховой  организации  «Росгосстрах Армения».