ՀՊՏՀ հաշվապահական հաշվառման բաժնի պետ, գլխավոր հաշվապահ Անուշ Մարգարյանը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հրապարակման համար տրամադրել է երկու հայտարարություն, որոնցից մեկն առնչվում է ուսանողներին, մյուսը՝ աշխատակիցներին: Հայտարարությունները ներկայացնում ենք ստորև.
«Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան» ՊՈԱԿ-ի այն ուսանողները, ովքեր կրթաթոշակ են ստանում, խնդրում ենք ՀՊՏՀ հաշվապահական հաշվառման բաժին ներկայացնեն իրենց բանկային դրամային հաշվեհամարները` կրթաթոշակների փոխանցման համար, իսկ այն ուսանողները, ովքեր որևէ բանկում հաշվեհամար չունեն, կարող են ներկայացնել իրենց անձնագրի և սոցիալական քարտի պատճենները` բանկում հաշվեհամար բացելու համար:
Աշխատակիցներին ուղղված հայտարարության մեջ ասվում է. «Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան» ՊՈԱԿ-ի այն աշխատակիցները, ովքեր աշխատավարձի հաշվարկային թերթիկները դեռ էլեկտրոնային տարբերակով չեն ստանում, խնդրում ենք իրենց էլեկտրոնային հասցեները ներկայացնեն հաշվապահական հաշվառման բաժին:»

Объявления из отдела бухгалтерского учета
Начальник отдела бухгалтерского учета АГЭУ, главный бухгалтер Ануш Маргарян отделу информации и связей с общественностью предоставила для опубликования два объявления, из которых одно касается студентов, другое – сотрудников. Объявления представляем ниже:
«Армянский государственный экономический университет». Те студенты ГНКО, которые получают стипендии, просим представить в отдел бухгалтерского учета АГЭУ свои банковские счета в драмах для перечисления стипендий, а те студенты, у кого в банке нет счета, могут представить копии своих паспортов и социальных карт для открытия счета в банке.
В объявлении, предназначенном для сотрудников, говорится «Армянский государственный экономический университет». Те сотрудники ГНКО, которые пока не получают электронную версию расчетных листков зарплаты, просим их электронные адреса представить в отдел бухгалтерского учета».