Կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանն այցելեց ՀՊՏՀ (լուսանկարներ)
ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանն այսօր այցելեց Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան: ՀՊՏՀ  ղեկավարությունը՝ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի գլխավորությամբ, դիմավորեց նախարարին, ով շրջեց բուհում, ծանոթացավ համալսարանում իրականացված նոր խոշոր ծրագրերին: Նախարարը ՀՊՏՀ նորակառույց բակում, ինչպես նաև բուհի լսարաններում և միջանցքներում կանգ առավ և զրուցեց ուսանողների հետ՝ հաճելիորեն զարմացնելով նրանց: Արմեն Աշոտյանը առաջին կուրսեցիներին շնորհավորեց, մյուսներից էլ հետաքրքրվեց, թե արդյո՞ք գոհ են համալսարանից, կրթության որակից, դասախոսներից: Ուսանողներն, ի պատասխան նախարարի, անկաշկանդ նշեցին, որ գոհ են և սիրում են իրենց համալսարանը, իսկ ավելի բարձր կուրսերի ուսանողներից մի քանիսը շեշտեցին, թե հատկապես այս ուսումնական տարում իրենք բուհում բավական ծրագրերի իրագործում են արձանագրել:
Նախարար Արմեն Աշոտյանը նախ այցելեց  «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոն, որի վերանորոգման աշխատանքներն օրերս են ավարտվել, հետաքրքրվեց կենտրոնի գործունեությամբ: Նախարարն ու ՀՊՏՀ ղեկավարությունը այցելեցին նաև պրոյեկտորներով լսարաններ, որոնք ևս նոր են և գործարկվել են այս ուսումնական տարվանից:
ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը ԿԳ նախարարին հրավիրեց նաև բուհի նորակառույց ճաշարան, որտեղ նախարարը ծանոթացավ ճաշարանի պայմաններին և ուսանողներին մատուցվող սննդին: Ի դեպ, տեղեկանալով, որ ՀՊՏՀ բուֆետում ինքնասպասարկում է, նախարարն իր իսկ ձեռքով սնունդ վերցրեց:  Նախարարը, ՀՊՏՀ ռեկտորը և ՈՒԽ նախագահը միասին ճաշեցին ՀՊՏՀ նորաբաց ճաշարանում:
Այցի վերջում Արմեն  Աշոտյանը  ևս մեկ անգամ այցելեց բակ, շփվեց ուսանողների հետ` լուսանկարվելով նրանց հետ, ապա բոլորին մաղթեց հաջողություն ուսման մեջ, կոչ արեց լավ սովորել:

Сегодня министр образования и науки РА посетил Армянский государственный экономический университет. Руководство АГЭУ во главе с ректором Корюном Атояном встретило министра, кто обошел вуз, ознакомился с новыми крупными программами, осуществляемыми в университете. Министр в новостроенном дворе АГЭУ, а также в аудиториях и коридорах вуза останавливался и беседовал со студентами, приятно удивляя их. Армен Ашотян поздравил первокурсников, а от остальных поинтересовался довольны ли они на самом деле университетом, качеством образования, преподавателями. Студенты в ответ министру, не стесняясь отметили, что довольны и любят свой университет, а некоторые студенты старших курсов подчеркнули, что особенно в этом учебном году они увидели осуществление достаточного количества программ в вузе.
Сначала министр Армен Ашотян посетил исследовательский центр «Амберд», ремонтные работы которого уже завершены, поинтересовался деятельностью центра. Министр и руководство АГЭУ посетили и аудитории с проекторами, котрые также новые и вошли в эксплуатацию с этого учебного года.
Ректор АГЭУ Корюн Атоян пригласил министра ОН в новостроенную столовую вуза, где министр ознакомился с условиями столовой и питанием студентов. Кстати, узнав, что в буфете АГЭУ самообслуживание, министр сам своей рукой взял еду. Министр, ректор АГЭУ и председатель студсовета вместе пообедали в новой столовой АГЭУ.
В конце визита Армен Ашотян еще раз посетил двор, пообщался со студентами, фотографируясь с ними, затем пожелал всем успехов в учебе и призвал хорошо учиться.