Դիտումների քանակ՝ 718
ՀՊՏՀ նիստերի սրահում այսօր տեղի ունեցավ ՀՊՏՀ ռեկտորատի հերթական նիստը, որն սկսվեց 2012-2013 ուստարվա քննաշրջանի արդյունքների ամփոփմամբ. այն ներկայացրեցին ֆակուլտետների դեկանները: Ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը ռեկտորատի հաստատմանը ներկայացրեց 2012-2013 ուստարվա առաջադիմության հիման վրա 2013-2014 ուստարվա ուսանողների փոխատեղման վերաբերյալ մանդատային հանձնաժողովի որոշումը, որը հաստատվեց:
Ընթացիկ հարցերի շարքում ռեկտորատն անդրադարձավ 2013-2014 ուստարվա առաջին կուրսերի վարձավճարի գանձման, ՀՊՏՀ «Տնտեսագետ» ուսանողի տանն ուսանողների բնակեցման կազմակերպման և մի քանի այլ հարցերի:

Сегодня в зале заседаний АГЭУ состоялось очередное заседание ректората АГЭУ, которое началось с обобщения результатов сессии 2012-2013 учебного года, что и представили деканы факультетов. Проректор по учебноорганизационным работам Мирдат Арутюнян представил на утверждение ректората решение мандатной комиссии о перемещении студентов 2013-2014 учебного года на основе успеваемости 2012-2013 учебного года, что и было утверждено.
В ряде текущих вопросов ректорат обратился к взимании учебной платы первокурсников 2013-2014 учебного года, организации заселения студентами дома студента АГЭУ «Тнтесагет» и нескольким другим вопросам.: