ՀՊՏՀ հեռակա մագիստրատուրայի հայտագրումն ավարտվել է
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինն ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Վահան Բաղդասարյանից տեղեկացավ, որ առկա է մեծ մրցակցություն, ամենամեծ պահանջարկն ունեն հաշվապահական հաշվառում (ըստ ճյուղերի), աուդիտ, գործարար կառավարում, մաքսային գործ, հանրային ֆինանսներ, բանկային գործ, մարքեթինգային հաղորդակցություններ, մարքեթինգային հետազոտություն, մասնագիտությունները:
Մասնավորապես, դիմում- հայտերի պատկերը նշված մասնագիտություններում հետևյալն է `հաշվապահական հաշվառում` 43 դիմում –հայտ`20 տեղի համար, գործարար կառավարում`41` 15 տեղի համար, աուդիտ`39`20 տեղի համար, մարքեթինգային հաղորդակցություններ` 38` 15 տեղի համար, բանկային գործ` 37` 10 տեղի համար, մաքսային գործ` 33` 10 տեղի համար, մարքեթինգային հետազոտություն`31`15 տեղի համար, հանրային ֆինանսներ` 30`10 տեղի համար:
2013-2014 ուստարվա հեռակա մագիստրատուրայի դիմորդների շարժը փակցված է ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի մուտքին կից տեղեկատվական ցուցատախտակին, որի միջոցով կարող եք ծանոթանալ դիմում-հայտերի ամբողջական պատկերին (ըստ մասնագիտությունների դիմում- հայտերի վերջնական թվին):
Հիշեցնենք, որ հեռակա մագիստրատուրայի ընդունելության քննությունները տեղի կունենան միայն հոկտեմբերի 2-ին, ինչի մասին մենք արդեն տեղեկացրել ենք:

Регистрация заявок в заочную магистратуру АГЭУ завершена
25-го сентября завершился прием заявлений-заявок для поступления в заочную магистратуру. Ответственный секретарь приемной комиссии Ваан Багдасарян в беседе с отделом информации и связей с общественностью АГЭУ сообщил, что существует большой конкурс, большим спросом пользуются специальности бухгалтерский учет (по отраслям), аудит, управление бизнеса, таможенное дело, публичные финансы, банковское дело, маркетинговые сообщения, маркетинговое исследование.
Картина заявок на указанные специальности следующая: бухгалтерский учет 43 заявлений на 20 мест, управление бизнеса 41 заявка на 15 мест, аудит 39 заявок на 20 мест, маркетинговые сообщения 38 заявок на 15 мест, банковское дело 37 заявлений на 10 мест, таможенное дело 33 на 10 мест, маркетинговое исследование 31 заявление на 15 мест, публичные финансы 30 заявлений на 10 мест.
Поток абитуриентов заочной магистратуры 2013-2014 учебного года приостановлен, на информационной доске у входа приемной комиссии АГЭУ можете ознакомиться с полной картиной заявлений-заявок ( окончательным числом количества заявок по специальностям).
Напомним, что вступительные экзамены в заочную магистратуру пройдут только 2-го октября, о чем мы уже сообщали.