ՀՊՏՀ առաջին կուրսեցիների հետ համալսարանի ռեկտորի հանդիպումները շարունակվում են
Այսօր ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը  մեծ դահլիճում հանդիպեց մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման, ինչպես նաև  տնտեսության  կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետների  ուսանողների հետ: Ինչպես արդեն նշել ենք, ռեկտորի հանդիպումների հիմնական նպատակը առաջին կուրսեցիներին ուսման վարձավճարների թանկացման հետ կապված պարզաբանումներ ներկայացնելն է, ինչպես նաև բուհում այս տարվանից ներդրված  նոր սոցիալական փաթեթներին, նոր կանոնակարգին ծանոթացնելը:
Հանդիպման ընթացքում ռեկտորը ևս մեկ անգամ նշեց, որ լավ սովորող և սոցիալապես անապահով ոչ մի ուսանող չի զրկվի կրթություն ստանալու հնարավորությունից: Եվս մեկ անգամ ներկայացվեցին հանրակացարանի, ճաշարանի, կրթաթոշակների տրամադրման հարցերը:
Ըստ ռեկտորի՝ առաջին կուրսեցիներն ունեն ևս մեկ աննախադեպ հնարավորություն. բոլոր նրանք, ովքեր իրենց համարում են սոցիալապես անապահով  և դժվարանում են ուսման վարձը վճարել, կարող են դիմում գրել և ներկայացնել իրենց դեկաններին: Դիմումները կքննարկվեն ռեկտորատում և կլինեն համապատասխան լուծումներ: Հանդիպման ավարտին ռեկտորը պատասխանեց նաև ուսանողների հարցերին:
Վաղը՝ սեպտեմբերի 5-ին, տեղի կունենա հանդիպում կառավարման ֆակուլտետի ուսանողների հետ, իսկ առաջին կուրսեցիների հետ ռեկտորի հանդիպումների շարքը կավարտվի սեպտեմբերի 6-ին՝ ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետի հետ հանդիպմամբ:

Сегодня ректор АГЭУ Корюн Атоян в большом зале всретился со студентами факультетов маркетинга и организации бизнеса, регулирования экономики и международных экономических отношений. Как уже отмечали, основной целью встреч ректора является представить раз’яснения, связанные с дороговизной учебных плат, а также ознакомить с новыми социальными пакетами, действующими с этого года, новым законопроектом.
Во время встречи ректор еще раз отметил, что ни один студент с хорошей успеваемоистью и социально необеспеченный не лишится возможности получить обраязование. Еще раз представили вопросы общежития, столовой, предоставления стипендий.
По словам ректора, первокурсники имеют еще одну исключительную возможность: все те, кто себя считают социально необеспеченными и затрудняются платить учебную плату, могут написать заявления и представить деканам. Заявления обсудятся на ректорате и найдут соответствующие решения. В завершении встречи ректор ответил и на вопросы студентов.
Завтра 5-го сентября состоится встреча со студентами факультета управления, а ряд встреч ректора с первокурсниками закончится 6-го сентября встречей с факультетом информатики и статистики.