ՀՊՏՀ գլխավոր մասնաշենքն ապահովվել է արտաքին լուսավորությամբ
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում հերթական քայլն է արվել՝ ուղղված բուհի բարեկարգմանն ու արտաքին տեսքի բարելավմանը: Համալսարանը Երևանի քաղաքապետարանի «Երքաղլույս» ՓԲԸ հետ համատեղ բուհի գլխավոր մասնաշենքն ապահովել է արտաքին լուսավորությամբ: Այսուհետ գիշերային Երևանում իր շքեղ լուսավորությամբ կառանձնանա նաև շատերիս համար հարազատ մեր կրթօջախը:
Ավելի վաղ նորովի վերակառուցվել էր ՀՊՏՀ բակը՝ դառնալով ուսանողների և աշխատակիցների հանգստի և ժամանցի հիանալի վայր:
ՀՊՏՀ նորակառույց բակը՝ գիշերով
Համալսարանի կերպարի նորովի ձևավորման և այն ամբողջական դարձնելու ուղղությամբ Տնտեսագիտական համալսարանի ղեկավարությունը նորանոր քայլեր է ձեռնարկում:
Համալսարանի արտաքին տեսքի բարելավման ուղղությամբ առաջիկայում անակնկալները շարունակվելու են, և ՀՊՏՀ-ն հանդես է գալու նոր, առանձնահատուկ լուծումներով, ինչի մասին այժմ լռում ենք:

Центральный корпус АГЭУ обеспечен внешним освещением
В Армянском государственном экономическом университете сделан очередной шаг, направленный на благоустройство и улучшение внешнего вида вуза. Университет совместно с ОЗО «Ергорсвет» мэрии обеспечил центральный корпус вуза внешним освещением. Впредь в ночном Ереване своим красивым освещением будет выделяться для многих из нас и родной наш вуз.
Ранее по-новому был перестроен двор АГЭУ, ставший чудесным местом отдыха и развлечений студентов и сотрудников.
Новостроенный двор АГЭУ ночью
Руководство Экономического университета предпринимает новые шаги в направлении нового оформления облика университета и полного его завершения.
В ближайшее время продолжатся сюрпризы в направлении улучшения внешнего вида университета и АГЭУ предстанет в новых, особенных решениях, о чем пока умалчиваем.