ՀՊՏՀ- ում այսօր ավարտվում են ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացն ու ամփոփիչ քննաշրջանը
ՀՊՏՀ-ում հունիսի 3-ին մեկնարկած հեռակա բակալավրիատի ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացը մաքսային գործ մասնագիտացման ամփոփիչ քննությամբ այսօր կավարտվի: Այս օրերի ընթացքում ամփոփիչ ատեստավորման հանձնաժողովներն աշխատեցին ողջ ծանրաբեռնվածությամբ և հագեցած ժամանակացույցով: Ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում նշեց, որ բուհի ղեկավարության, ռեկտորատի ու դեկանատների, ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացի կազմակերպական հարցերով զբաղվող ՀՊՏՀ բոլոր ստորաբաժանումների կատարած լուրջ և ծավալուն աշխատանքը տվեց ցանկալի արդյունք՝ ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացն անցավ անխափան:
Այսօր նաև ամփոփիչ քննաշրջանի վերջին օրն է: Այն մեկնարկել էր հունիսի 10-ին: Քննություններին մասնակցում էին համալսարանի բոլոր կրթաձևերի` առկա և հեռակա բակալավրիատի, առկա և հեռակա մագիստրատուրայի 1-3-րդ կուրսերի ուսանողները: Բոլոր քննասենյակներում, համալսարանի համակարգչային սրահներում և համակարգիչներով համալրված ընթերցասրահում քննություններն անցան կազմակերպված, և հնարավորություն ընձեռվեց ուսանողներին բարենպաստ միջավայրում դրսևորելու իրենց գիտելիքները:
«Այսօր կավարտվի ուսումնառության գործընթացի մի կարևոր փուլ ևս: Ամփոփիչ քննաշրջանը մեր ուշադրության կենտրոնում էր: Ուսանողներն ամփոփեցին տարվա ընթացքում ստացած իրենց գիտելիքները, և հուսով եմ, անհրաժեշտ հետևություններ կատարեցին»,-ասաց Միհրդատ Հարությունյանը և հավելեց, որ ամփոփիչ քննաշրջանի ավարտից հետո արդյունքները կամփոփվեն և կներկայացվեն ՀՊՏՀ գիտխորհրդի նիստում: Պրոռեկտորը տեղեկացրեց նաև, որ հուլիսի 1-10-ը լուծարքային շրջան է: Նա հաջողություն մաղթեց քննություններից անբավարար գնահատականներ ստացած ուսանողներին:

Сегодня в АГЭУ заканчиваются процесс обобщающей аттестации и обобщающая сессия
В АГЭУ, начавший 3-го июня процесс обобщающей аттестации заочного бакалавриата, сегодня закончится обобщающим экзаменом по специализации таможенное дело. В эти дни комиссии обобщающей аттестации работали с полной нагрузкой и по насыщенному графику. Проректор по учебноорганизационным работам Мирдат Арутюнян в беседе с отделом информации и связей с общественностью отметил, что серьезная и об’емная работа, проделанная руководством вуза, ректоратом и деканатами, всеми подразделениями АГЭУ, занимающими организаторскими вопросами обобщающего аттестационного процесса дала желаемый результат, обобщающий аттестационный процесс прошел без препятствий. Сегодня последний день и обобщающей сессии. Она была начата 10-го июня. В экзаменах принимали участие студенты всех форм обучения университета: стационарного и заочного бакалавриата, стационарной и заочной магистратуры 1-3 курсов. Во всех экзаменационных комнатах, компьютерных залах университета и читальном зале, оборудованном компьютерами, экзамены прошли организованно, и студентам была предоставленна возможность в благоприятной обстановке показать свои знания.
«Сегодня завершится еще один важный этап учебного процесса. Обобщающая сессия была в центре нашего внимания. Студенты обобщили свои знания, полученные в течение года, и надеюсь, сделали необходимые выводы»,-сказал Мирдат Арутюнян и добавил, что после завершении сессии обобщат результаты и представят на заседании ученого совета. Проректор сообщил также, что с 1-10 июля ликвидационный период. Он пожелал успехов студентам, получившим на экзаменах неудовлетворительную оценку.