ՀՊՏՀ մագիստրանտը դարձել է միլիոնատեր՝ «Ո՞վ է ուզում դառնալ միլիոնատեր» խաղում շահելով 1 մլն դրամ
«Շանթ» հեռուստաընկերությամբ հեռարձակվող «Ո՞վ է ուզում դառնալ միլիոնատեր» ինտելեկտուալ հեռուստախաղի երկրպագուներին, ՀՊՏՀ-ականներին, ինչպես նաև հազարավոր հեռուստադիտողներին հունիսի 15-ին ոգևորության և ուրախության անասելի զգացումներ  պարգևեց ՀՊՏՀ ծառայությունների ոլորտի պետական կարգավորում մասնագիտացման 1-ին կուրսի մագիստրանտ Հարություն Արզումանյանը: Մեր ուսանողը, դառնալով վերոնշյալ խաղի հերթական մասնակիցը, առանց խուճապի, հստակ ու տրամաբանված պատասխանելով հարցերին,  հաղթահարեց բոլոր փուլերը: Հարություն Արզումանյանը օգնության իրավունքից օգտվեց միայն, երբ տրվեց 125 հազար դրամ արժողությամբ հարցը: Եվ այսպես, փուլ առ փուլ,  ճիշտ պատասխանելով հնչած բոլոր հարցերին, մեր համալսարանի գիտակը շահեց մեկ միլիոն դրամ:
«Խաղին մասնակցելու նպատակը գումար վաստակելը չէր: Ուզում էի հանդիսատեսի, մեծ լսարանի առաջ կարողություններս ու գիտելքիներս ստուգել: Կարծում եմ, իմ առաջ դրված խնդիրը հաջողությամբ լուծեցի»,-լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ասաց Հարություն Արզումանյանը: Նա  նշեց նաև, որ հաղթանակն իրեն ոգևորելուց բացի, պարտավորեցրել է ընդլայնելու հետաքրքրությունների շրջանակը, որպեսզի կարողանա պատասխանել առավել բարդ հարցերի:  «Հաճելի, անմոռաց պահ էր, երբ շահեցի 1 մլն դրամը: Իհարկե, կարող էի շարունակել խաղը, բայց չուզեցի ավելորդ ռիսկի դիմել. հարցերը գնալով բարդանում էին»,-ասաց երիտասարդ գիտակը և շնորհակալություն հայտնեց իր երկրպագուներին օգնության ու աջակցության, հնչած շնորհավորանքների, ջերմ ու անկեղծ խոսքերի համար:
Ավելացնենք, որ Հարություն Արզումանյանը ՀՊՏՀ  գիտակների` «Ինդեքս Պրո» թիմի ավագն է:  Նրա ղեկավարությամբ մեր տղաները մասնակցել են «Ի՞նչ, ե՞րբ, որտե՞ղ» գիտակների խաղի միջբուհական ու հանրապետական բազմաթիվ մրցաշարերի, գրանցել հաղթանակներ և հաջողություններ:

Магистрант АГЭУ стал миллионером, выиграв в игре «Кто хочет стать миллионером?» 1 млн. драмов
Болельщикам интеллектуальной телевизионной игры «Кто хочет стать миллионером?», транслируемой по телевидению «Шант», а также тысячам телезрителей 15-го июня предоставил незабываемые ощущения воодушевления и радости магистрант 1-го курса магистратуры АГЭУ по специализации государственное регулирование сферы услуг Арутюн Арзуманян. Наш студент, став очередным участником вышеуказанной игры, без паники, четкими и логическими ответами преодолел все этапы игры. Арутюн Арзуманян использовал право помощи только, когда прозвучал вопрос стоимостью в 125.000 драмов. Таким образом, отвечая правильно на все вопросы, знаток нашего университета выиграл один миллион драмов. «Целью участия в игре не был заработок суммы. Хотел перед зрителем, большой аудиторией проверить свои умения и знания. Считаю, поставленную передо мной задачу успешно решил»,-сказал Арутюн Арзуманян в беседе с отделом информации и связей с общественностью. Он отметил также, что победа кроме воодушевления, обязывает расширить его круг интересов, чтобы суметь ответить на более сложные вопросы. «Приятное, незабываемое мгновение, когда выиграл 1 млн. драмов. Конечно, мог продолжить игру, но не хотел лишний раз рисковать: вопросы усложнялись»,-сказал молодой знаток и поблагодарил своих болельщиков за помощь и поддержку, прозвучавшие поздравления, теплые и искренние слова.
Добавим, что Арутюн Арзуманян, капитан команды «Индекс Про» АГЭУ. Под его руководством наши парни участвовали в межвузовских и республиканских многочисленных соревнованиях игры знатоков «Что?Где?Когда?», регистрировали победы и успехи.