Հայտնի դարձան ներբուհական «Ռեկորդների օր» մրցումների արդյունքները
Մայիսի 16-ին ՀՊՏՀ-ում տեղի ունեցան «Ռեկորդների օր» մրցումները, որը, հիշեցնենք, նախաձեռնել էր ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնը: Մասնակիցները մրցեցին հեռացատկ տեղից /տղաներ, աղջիկներ/, ձեռքերի ծալում, ուղղում /տղաներ, աղջիկներ/,վերձգում պտտաձողից /տղաներ/:
Հեռացատկ տեղից աղջիկների մրցումներում առաջին տեղը 2.28 մետր ցուցանիշով կիսեցին Արմինե Հակոբյանը /կառավարում ֆակուլտետի 1-ին կուրս/ և Նեկտար Գրիգորյանը /հաշվ. հաշվառում 3-րդ կուրս/: Ինչպես տեղեկացրեց ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի վարիչի ժամանակավոր պաշտոնակատար Սիմոն Հակոբյանը, աղջիկները առաջին տեղի համար կրկին կմրցեն երեքշաբթի օրը: Նրանցից մեկը կզբաղեցնի 1-ին, մյուսը` 2-րդ մրցանակային տեղը: Երրորդ տեղում 2.23 մետր ցուցանիշով Լիլիթ Հարությունյանն է / ֆինանսական 1-ին կուրս/:
Հեռացատկ տեղից տղաների մրցումներում առաջին տեղում է Հայկ Ամիրխանյանը /ֆինանսական 2-րդ կուրս/` 3.10 մ ցուցանիշով, երկրորդ տեղում` Արամ Մելքոնյանը /մարքեթինգ 4-րդ կուրս/` 2.82 մ ցուցանիշով: Երրորդ տեղը զբաղեցրեց Արայիկ Մկրտչյանը / հաշվապահական հաշվառում 2-րդ կուրս/` 2.70 մ ցուցանիշով:
Ձեռքերի ծալում, ուղղում աղջիկների մրցումներում առաջին տեղում է Լուսինե Իսկանդարյանը /ֆինանսական 1-ին կուրս/, երկրորդ տեղում` Արուս Պապյանը /ֆինանսական 2-րդ կուրս/, երրորդ տեղը կիսեցին Տաթև Նալբանդյանը / ֆինանսական 2-րդ կուրս/ և Անահիտ Արամյանը / ինֆ. և վիճ. 1-ին կուրս/:
Ձեռքերի ծալում, ուղղում տղաների մրցումներում առաջին տեղը զբաղեցրեց Հրանտ Հայրապետյանը /ինֆորմ. 2-րդ կուրս/` 88 միավորով, երկրորդ տեղում է Հակոբյան Վահանը /կառավարում 2-րդ կուրս/` 80 միավորով, երրորդ տեղում է Արայիկ Մկրտչյանը/ հաշվ. հաշվառում 2-րդ կուրս /` 68 միավորով:
Մրցավարի կողմից «Արդարացի խաղ» հատուկ մրցանակին արժանացավ Ռոբերտ Գասպարյանը/ ֆինանս. 1-ին կուրս/:
Վերձգում պտտաձողից տղաների մրցումներում մրցանակային տեղերը բաշխվեցին հետևյալ կերպ. առաջին տեղում է Հրանտ Հայրապետյանը / ինֆորմ. 2-րդ կուրս/` 44 ձգում, երկրորդ տեղը զբաղեցրեց Հարություն Սահակյանը / մարքեթինգ և բիզնես/` 41 ձգում և երրորդ տեղը` Ալեքսան Խաչատրյանը / կառավարում 4-րդ կուրս/` 33 ձգում:
Սիմոն Հակոբյանի հավաստմամբ՝ մրցումների արդյունքները հիանալի են, դրանք իրավամբ, կարելի է անվանել ռեկորդային:

Стали известны результаты вузовских соревнований «День рекордов»
16-го  мая  в  АГЭУ  прошли  соревнования  «День  рекордов», которые, напомним, организовала  кафедра  физвоспитания, ЧС  и  ГО.    Участники  соревновались   прыжки  в  длину  с  места /парни, девушки/, сгибание и  разгибание  рук /парни, девушки/, подтягивание  на  перекладине /парни/. В  соревнованиях  прыжки  в  длину  с  места  среди  девушек  первое  место  с  показателем  2,28 метра  поделили  Армине  Акопян  /1-ый  курс  факультета  управления/  и  Нектар  Григорян /3-ий курс  бухгалтерского  учета/. Как  сообщил  заведующий  кафедрой  физвоспитания  Симон  Акопян,  для  первого  места  девушки повторно  будут  соревноваться  во  вторник.  Из  них  одна  займет  1-ое  место, другая – 2-ое  призовое  место. На  третьем  месте  с  показателем  2,23  метра  Лилит  Арутюнян / 1-ый  курс  финансового  факультета/. В  соревнованиях  прыжки  в  длину  с  места  среди  парней  на  первом  месте  Айк  Амирханян  /2-ой  курс  финансового  факультета/ с  показателем  3.10 метра, на  втором  месте  Арам  Мелконян /2-ой  курс  маркетинга/ с  показателем  2.82 метра. Третье  место  занял  Араик  Мкртчян / 2-ой  курс  бухгалтерского  учета/ с  показателем 2.70 метра.
В  соревнованиях сибание  и  разгибание  рук  среди  девушек  на  первом  месте  Лусине  Искандарян /1-ый  курс  финансового  факультета/, на  втором  месте  Арус  Папян /2-ой  курс  финансового  факультета/, третье  место  поделили  Татев  Налбандян /2-ой  курс  финансового  факультета/ и  Анаит  Арамян /1-ый  курс  факультета  информатики и  статистики/. В  том  же  соревновании  среди  парней  первое  место  занял  Грант  Айрапетян /2-ой  курс  факультета  информатики  и  статистики/, набрав  88  баллов, на  втором  месте  Ваан  Акопян  /2-ой  курс  управления/, набрав  80  баллов, на  третьем  месте  Араик  Мкртчян /2-ой  курс  бухгалтерского  учета/, набрав  68  баллов.
Особого  приза  судьи «Справедливая  игра»  удостоился  Роберт  Гаспарян /1-ый  курс финансового  факультета/.
В  соревнованиях  подтягивание  на  перекладине  среди  парней  призовые  места  распределились  следующим  образом: на  первом  месте  Грант  Айрапетян /2-ой  курс  факультета  информатики  и  статистики/ 44 подтягиваний, второе  место  занял Арутюн  Саакян /маркетинг и  организация  бизнеса/ 41 подтягивание, третье  место  -  Алексан  Хачатрян /4-ый  курс  управления/ 33 подтягиваний. По  утверждению Симона  Акопяна, результаты  соревнований  прекрасны, их  и  в  правду  можно  назвать  рекордными.