Դիտումների քանակ՝ 1035
Տնտեսագիտության դոկտոր, ՀՊՏՀ հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի դեկան Աշոտ Մաթևոսյանի` «Կազմակերպությունների ֆինանսական վիճակի վերահսկման հարցի շուրջ» և տնտեսագիտության թեկնածու, կառավարչական հաշվառման ամբիոնի վարիչ Լիաննա Գրիգորյանի` «Ներդրումային գործունեության ռիսկերի ուսումնասիրության մեթոդները նորարարական նախագծերում» գիտական հոդվածներն օրերս հրապարակվել են Ռուսաստանի Դաշնությունում լույս տեսնող«Ռուսաստանի Դաշնության ֆինանսական և դրամավարկային համակարգի տեսություն և պրակտիկա» խորագիրը կրող միջազգային գիտագործնական կոնֆերանսի 8-րդ նստաշրջանի հոդվածների ժողովածուում:
Այս մասին մեզ հայտնեց Աշոտ Մաթևոսյանը՝ տեղեկացնելով, որ ժողովածուն կազմվել է 2012 թվականի դեկտեմբերի 6-7-ը ՌԴ Վորոնեժ քաղաքում տեղի ունեցած միջազգային գիտագործնական կոնֆերանսում ներկայացված գիտական հոդվածների հիման վրա: Աշոտ Մաթևոսյանը տեղեկացրեց նաև, որ վերոնշյալ գիտաժողովի ֆինանսական կառավարման հիմնախնդիրները քննարկող ֆինանսական ենթաբաժնի աշխատանքներին մասնակցել են ինքը և Լիաննա Գրիգորյանը: Հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի ղեկավարը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում նշեց նաև, որ իրենց համար մեծ պատիվ էր հայտնի ֆինանսիստ, մի քանի տասնյակ գրքերի հեղինակ, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Վ. Բաչարովի ղեկավարած ֆինանսական ենթախմբում աշխատելը, նրա հետ ծանոթանալն ու նրան լսել:
Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը շնորհավորում է ՀՊՏՀ գիտնականներին և մաղթում նորանոր հաջողություններ:

Научные статьи доктора экономических наук, декана факультета АГЭУ бухгалтерского учета и аудита Ашота Матевосяна "Вопрос контроля финансового состояния организаций" и кандидата экономических наук, заведующей кафедрой управленческого учета Лианны Григорян "Методы изучения рисков деятельности вкладов в современных проектах" недавно были опубликованы в сборнике статей 8-ой сессии Международной научнопрактической конференции на тему "Теория и практика финансовой и денежнокредитной системы Российской Федерации", вышедший в свет в Российской Федерации.
Об этом нам сообщил Ашот Матевосян, добавив, что сборник составлен 6-7 декабря 2012 года на основе научных статей, представленных на Международной научнопрактической конференции, состоявшейся в городе Воронеже. Ашот Матевосян сообщил также, что в работах финансовой инфраструктуры, занимающей обсуждением проблем финансового управления вышеуказанной конференции участвовали он сам лично и Лианна Григорян. Руководитель бухгалтерского учета и аудита в беседе с отделом информации и связей с общественностью отметил также, что для них выпала большая честь работать в финансовой инфраструктуре, руководящей известным финансистом, автором нескольких десятков книг, доктором экономических наук, профессором В.Бачаровым, общаться с ним и слушать его.