ՀՊՏՀ ուսանողուհին` շախմատի համաժամանակյա խաղի սեանսի «Ամենահամառ դիմադրող» անվանակարգի հաղթող
Փետրվարի 2-ին Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը, Ladynews.am-ն իր միամյա տարեդարձին նվիրված, կազմակերպել է շախմատային տոն` «Դարձի'ր թագուհի» խորագրով: Հայաստանի շախմատի 2013 թվականի չեմպիոն, գրոսմայստեր Տիգրան Պետրոսյանը և չեմպիոնուհի, միջազգային կարգի սպորտի վարպետ Աննա Հայրապետյանն անցկացրել են համաժամանակյա խաղի սեանս` Հայաստանի առաջատար 11 բուհի լավագույն շախմատիստուհիների հետ: ՀՊՏՀ-ն ներկայացրել է հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի ուսանողուհի Անի Բաղոյանը:
«Ինձ համար սիրելի բուհը ներկայացնելը մեծ պատասխանատվություն է: Թեև անչափ հուզվում էի, այնուհանդերձ մարտականորեն էի տրամադրված: Շատ էի ուզում դիտարժան խաղ ցուցադրել, բարձր պահել իմ համալսարանի պատիվը, ինչպես նաև գոհացնել Հայաստանի չեմպիոններին»,-լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի հետ զրույցում ասաց Անի Բաղոյանը և հավելեց, որ խաղից մեծ բավականություն ու հաճույք է ստացել: «Մի պահ խաղային առավելություն ունեի և իմ կատարած յուրաքանչյուր քայլից հետո չեմպիոնները թեկուզ մի քանի վայրկյան մտածում էին: Այս հանգամանքն ինձ շատ էր գոհացնում»,-խաղից իր տպավորությունների մասին պատմելով` ՀՊՏՀ-ական շախմատիստուհին նշեց, որ շատ է հուզվել, երբ իր անցկացրած շախմատային պարտիան ճանաչվել է լավագույնը, իսկ ինքն արժանացել «Ամենահամառ դիմադրող» անվանակարգի հաղթողի կոչմանը:
Հիշեցնենք, որ , «Ուսանողական աշուն 2012» մարզամշակութային փառատոնի շրջանակներում անցկացրած շախմատի համաժամանակյա սեանսից հետո Անի Բաղոյանի համառ, մարտական ու գեղեցիկ խաղի մասին բարձր կարծիք էր հայտնել նաև գրոսմայստեր Լևոն Բաբուջյանը:

Студентка АГЭУ во время сеанса шахматной одновременной игры стала победителем в номинации «Самый упорный сопротивляющий»
Количество просмотров: 904
2-го февраля в Доме шахматов имени Тиграна Петросяна, Ladynews.am, посвященный годовщине со дня своего рождения,
организовал шахматный праздник "Стань королевой". Чемпион армянского шахмата 2013 года, гроссмейстер Тигран Петросян
и чемпионка, мастер спорта международного класса Анна Айрапетян провели сеанс одновременной игры с лучшими
шахматистками 11 передовых вузов Армении. АГЭУ представила студентка факультета бухгалтерский учет и аудит Ани
Багоян.
«Для меня большая ответственность представлять любимый вуз. Несмотря на то, что сильно переживала, все-таки была
по-боевому настроена. Очень хотелось показать интересную игру, высоко держать честь своего университета, а также
удовлетворить чемпионов Армении»,-сказала Ани Багоян в беседе с отделом информации и связей с общественностью и
добавила, что от игры получила большое удовольствие и наслаждение. «В один миг имела игравое преимущество и
после каждых моих шагов чемпионы, хотя бы несколько секунд обдумывали свои ходы. Это обстоятельство меня очень
удовлетворяло»,-рассказывая о своих впечатлениях об игре, отметила шахматистка АГЭУ, что была очень взволнована,
когда ее шахматная партия была признана лучшей, а она удостоилась звания победителя в номинации "Самый упорный
сопротивляющий".
Напомним, что после шахматного одновременного сеанса, проведенного в рамках спортивно-культурного фестиваля
"Студенческая осень 2012" об упорной, боевой и красивой игре Ани Багоян высокое мнение выразил и гроссмейстер