Օգոստոսի 13-ին Ծաղկաձորում մեկնարկած «Բազե 2012» համահայկական երիտասարդական հավաքը նախօրեին ազդարարել է ավարտը: Հայտնի է դարձել, որ «Կարմիր», «Կապույտ» և «Նարնջագույն» ճակատների պայքարում հաղթող է դարձել «Նարնջագույն» ճակատը: Տեղեկացնենք, որ հաղթանակած ճակատի տնօրենը եղել է ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախագահ Սևակ Խաչատրյանը, տնօրենի օգնականը` ՀՊՏՀ ֆինանսների ամբիոնի դասախոս Հովիկ Գրիգորյանը, մարզական ղեկավարը` ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության ամբիոնի ուսումնական վարպետ Մեսրոպ Ղուկասյանը, գեղարվեստական ղեկավարը` «Վիտամին» ակումբից Արման Խաչատրյանը (Արմուշ):
«ՀՊՏՀ ուսանողների յոթ հոգուց բաղկացած ջոկատը ընդգրկվել էր «Նարնջագույն» ճակատում և տրամադրվել էր մարտականորեն: Ուժերը չափելով մարզամշակութային տարբեր միջոցառումներում` ՀՊՏՀ-ականները անցել են թեժ մրցույթի բովով և գրանցել արժանի հաղթանակներ», -ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության կապերի բաժնի հետ զրույցում ասաց Սևակ Խաչատրյանը և հավելեց, որ լողի մրցույթում հաղթել է Ռոբերտ Հարությունյանը (ՀՊՏՀ կառավարման ֆակուլտետ, 4-րդ կուրս), վոլեյբոլի հավաքականում իրենց գերազանց են դրսևորել Արամ Մելքոնյանը (ՀՊՏՀ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետ), սպորտլանդիայում` Գայանե Օդաբաշյանը (ՀՊՏՀ տնտեսության կարգավորման և ՄՏՀ ֆակուլտետ), բրեյն ռինգ բանիմացների խաղում`Հարություն Արզումանյանը (ՀՊՏՀ մագիստրատուրա, առաջին կուրս), երգի մրցույթում` Շուշանիկ Հովհաննիսյանը (ՀՊՏՀ հեռակա ուսուցման ուսանող): Սևակ Խաչատրյանը ուրախությամբ նշեց նաև, որ «Բազե 2012»-ին իրենց գործուն մասնակցությունն են ունեցել տարբեր ճակատներում ընդգրկված ՀՊՏՀ մասնաճյուղերի ուսանողները:
Հիշեցնենք, որ «Բազե» համահայկական երիտասարդական հավաքը մեկնարկել էր օգոստոսի 13-ին: Հավաքին մասնակցել են Հայաստանի Հանրապետությունից, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունից, Ջավախքից ու սփյուռքից ժամանած երիտասարդներ:
Հավաքի ընթացքում 18-30 տարեկան շուրջ 400 երիտասարդներ ուժերը չափել են մարզական տարբեր խաղերում, ինտելեկտուալ ու մշակութային ամենատարբեր մրցույթներում, և հանդիպումներ ունեցել պետական-քաղաքական, հասարակական գործիչների հետ:

Общеармянские игры “Базе-2012”, начавшиеся 13 августа в Цахкадзоре, завершились. Стало известно, что среди “Красной”, “Синей” и “Оранжевой”команд победу одержала “Оранжевая”команда. Сообщаем, что капитаном команды был председатель студенческого совета АГЭУ Севак Хачатрян, помощником капитана преподаватель кафедры финансов АГЭУ Овик Григорян, спортивным руководителем преподаватель кафедры физического воспитания АГЭУ Месроп Гукасян, художественный руководитель Арман Хачатрян (Армуш)из клуба “Витамин”.
“Команда, состоящая из 7 студентов АГЭУ, входила в состав ‘Оранжевой”командыи была настроена на победу. АГЭУ-евцы прошли через напряженную борьбу в спортивных соревнованиях и зарегистрировали достойные победы”-в беседе с отделом информации и связям с общественностью заявил председатель студенческого совета АГЭУ Севак Хачатрян и добавил, что в конкурсе плавания одержал победу Роберт Арутюнян(студент 4 курса, факультета управления АГЭУ), в конкурсе по волейболу себя отлично зарекомендовал Арам Меликян (факультета маркетинга и организации бизнеса АГЭУ), спортландии- Гаяне Одабашян (факультет экономического регулирования и мМЭО), в игре брейн ринг Арутюн Арзуманян (магистратура АГЭУ), в конкурсе пения Шушаник Оганесян (студентка заочного обучения). Севак Хачатрян отметил также, что игры начались 13 августа. Принимали участия команды из НКР, РА и Джавахка и армянской диаспоры.
На сборах свои сили измерили близко 400 молодежи в возрасте от 18-30 лет в различных спортивных, интеллектуальных конкурсах.