ՀՊՏՀ բեմահարթակում հանդես եկավ «Երաժշտասերի ակումբը»
ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի կազմում գործող «Երաժշտասերի ակումբ»-ը այսօր` մայրության և գեղեցկության տոնի նախօրյակին, հաճելի անակնկալ մատուցեց բոլորին` պարգևելով գեղեցիկ ու հաճելի օր:
«Այսօր ուզում ենք շնորհավորել բոլորին մայրության և գեղեցիկության տոնի առիթով` նրանց նվիրելով այս գեղեցիկ միջոցառումը»,-ասաց հանդիսավարը և տեղեկացրեց, որ թեև «Երաժշտասերի ակումբը» ստեղծվել է միայն վերջերս, այնուհանդերձ այս կարճ ժամանակահատվածում հասցրել է իր գործունեությամբ գունագեղ ու բովանդակալից դարձնել ուսանողական առօրյան: Հանդիսավարը կոչ արեց երաժշտություն սիրող բոլոր համալսարանականներին անդամակցել, օգնել ու աջակցել ակումբին:
Այնուհետև մեծ հանդիսասրահի բեմահարթակ բարձրացան համալսարանի տարբեր ֆակուլտետների շնորհալի երաժիշտները: Ընտրված երգերը մեկ անգամ ևս վկայեցին, որ մեր ուսանողները սիրում են բարձրարվեստ երաժշտություն:

В АГЭУ выступили члены “клуба любителей музыки”
Действующий в составе студенческого совета АГЭУ “Клуб любителей музыки” в предверии праздника материнства и красоты, приподнес приятный и красивый сюрприз всем.
“Сегодня хотим поздравить всех с праздником материнства и красоты, и подарить им красивое мероприятие”-сказал ведущий и сообщил, что несмотря на то, что клуб “любителей музыки”создан недавно, однако за столь короткий промежуток времени успел предоставить красивые моменты студентам. Ведущий призвал всех университетских любителей музыки помогать, содействовать клубу.
После этого на сцену поднялись музыканты из разных факультетов университета. Исполняемые мелодии еще раз доказали, что наши студенты любят высококачественную музыку.