ՀՊՏՀ ֆուտբոլի հավաքականը նվաճեց չեմպիոնի կոչումը` հաղթելով ԵՊՀ–ի թիմին
Այսօր ՀՊՏՀ ֆուտբոլի հավաքականը ուրախության և հրճվանքի անասելի պահեր պարգևեց իր երկրպագուներին: Հանրապետական ուսանողական 13-րդ մարզական խաղերի ֆուտբոլի առաջնության եզրափակչում, 8:6 հաշվով հաղթելով Երևանի պետական համալսարանի թիմին, նվաճեց չեմպիոնի կոչումը:
Խաղի ավարտից հետո տեղի ունեցավ պարգևատրման հանդիսավոր արարողություն: ՀՊՏՀ ֆուտբոլի հավաքականի մարզիչ Էլեոնորա Գրիգորյանին, բոլոր ֆուտբոլիստներին շնորհավորեց, առաջնության գավաթը, ոսկե մեդալներ և դիպլոմներ հանձնեց «Հայաստան» մարզական ընկերության նախագահ, Ազգային օլիմպիական կոմիտեի փոխնախագահ, ուսանողական մարզական ֆեդերացիայի փոխնախագահ Ռազմիկ Ստեփանյանը:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը շնորհավորում է ֆուտբոլի հավաքականի մարզչին` Էլեոնորա Գրիգորյանին, ֆուտբոլիստներին` Արմեն Ֆիշյանին (դարպասապահ), Գուրգեն Օհանյանին, Դավիթ Յաղջյանին, Դավիթ Գրիգորյանին, Նարեկ Մակարյանին, Գրիգոր Մովսիսյանին, Հայկ Փաշինյանին, Պավել Նաղդալյանին, Ղուկաս Կանդիլյանին, Պողոս Գալաջյանին, Ռուբեն Գրիգորյանին, Նարեկ Դավիդյանին. Արթուր Հարությունյանին և մաղթում նորանոր հաղթանակներ:

Сборная АГЭУ по футболу стала чемпионом, одержав победу над командой ЕГУ
Сегодня футбольная команда АГЭУ дотавила большое удовольствие своим болельщикам, В финале 13 республиканских спортивных игр, со счетом 8:6 одержав победу над командой Ереванского государственного университета команда АГЭУ стала чемпионом.
По завершении игры состоялась церемония награждения. Тренер сборной АГЭУ по футболу Элеонора Григорян, поздравила всех футболистов, президент спортивного общества “Айастан” , вице-президент национального олимпийского комитета, вице-президент студенческой спортивной федерации Размик Степанян вручили дипломы, золотые медали и кубок нашим футболистам
Отдел информации и связей с общественностью АГЭУ по здравляет сборную по футболу АГЭУ, тренера Элеонору Григорян, футболистов Армена Фишяна, Гургена Оганяна, Давида Яхджяна, Давида Григоряна, Нарека Макаряна, Григора Мовсисяна, Гайка Пашиняна, Павла Нагдаляна, Гукаса Кандиляна, Погоса Галаджяна, Рубена Григоряна, Нарека Давидяна, Артура Арутюняна с пожеланием дальнейших побед.