ՀՊՏՀ վոլեյբոլի հավաքականը տոնեց իր առաջին հաղթանակը
«ՀՊՏՀ վոլեյբոլի աղջիկների հավաքականն այս մրցաշարին պատրաստվել է լրջորեն: Պատահական չէ, որ մեր մարզիկները լավ խաղացին և նվաճեցին արժանի հաղթանակ»,- ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետկապերի բաժնին ուրախությամբ ասաց ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության ամբիոն վարիչ Լևոն Սամվելյանը և ավելացրեց, որ մեր մարզիկներն իրենց արժանի խաղը չցուցադրեցին` խնայելով ուժերը` ավելի զորեղ մրցակիցների հետ հաջող հանդես գալու համար:
Տեղեկացնենք, որ այսօր ՀՊՏՀ աղջիկների վոլեյբոլի հավաքականը, 2:0 հաշվով հաղթելով Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի թիմին, տոնեց իր առաջին հաղթանակը:
Հիշեցնենք` հաջորդ խաղը տեղի կունենա չորեքշաբթի օրը, ժամը 17.15-ին: Մեր մարզիկները կմրցեն Երևանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի հավաքականի հետ:

“Сборная девушек АГЭУ по волейболу серьезно подготовилась к соревнованиям. Не случайно, что наши спортсменки хорошо сыграли и одержали первую победу”- отделу инфгормации и связей с общественностью с радостью сообщил заведующий кафедры физического воспитания Левон Самвелян и добавил, что наши спортсменки не показали все на что способны, сохранив силы на последующие игры.
Сообщаем, что сегодня сборная девушек АГЭУ по волейболу одержала первую победу со счетом  2:0 над командой Армянского государственного педагогического университета им.Х.Абовяна.
Напомним, что следующая игра состоится в среду в 17.15. Наша сборная встретится с командой Ереванского государственного плитехнического университета.