Մեկնարկում են Հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերը. այսօր կմրցեն ՀՊՏՀ- ՀՊՄՀ աղջիկների հավաքականները
Դիտումների քանակ՝ 695
Այսօր սկսվում են 13-րդ Հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերը` նվիրված ՀՀ ԶՈՒ կազմավորման 20-ամյակին:
Ինչպես տեղեկացանք ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության ամբիոնի վարիչ, պրոֆեսոր Լևոն Սամվելյանից` մարզական խաղերի մեկնարկը կտրվի վոլեյբոլի աղջիկների հավաքականների առաջնությամբ, որին կմասնակցեն 10 բուհական թիմեր, այդ թվում` Արցախի պետական համալսարանինը: Վիճակահանության արդյունքում հայտնի է դարձել, որ մեր համալսարանի վոլեյբոլի աղջիկների հավաքականն այսօր կմրցի Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի հավաքականի հետ:

Начинаются республиканские студенческие спортивные серевнования. Сборная девушек по волейболу АГЭУ встретится с командой АГПУ.
Сегодня начинаются 13 республиканские студенческие спортивные игры, посвященные 20 летию образования ВС РА. Как нас проинформировал заведующий кафедры физического воспитания АГЭУ Левон Самвелян, спортивные соревнования начнутся с соревнования по волейболу среди девушек, на которых примут участие 10 вузовских команд, в том числе команда Арцахского Государственного университета.В результате жеребьевки стало известно, что сегодня сборная команда девушек нашего университета встретится с командой Армянского государственного педагогического университета им.Х.Абовяна.