ՀՊՏՀ–ն պատրաստվում է երկրորդ կիսամյակին. Ռեկտորը պահանջեց ջեռուցման խնդրի նկատմամբ առավել ուշադիր լինել
Դիտումների քանակ՝ 794
Տնտեսագիտական համալսարանը պատրաստվում է 2011–2012 ուստարվա 2–րդ կիսամյակի ուսումնական պարապմունքներին, և այս պահին ընթանում են նախապատրաստական աշխատանքները։ Այսօր կայացած ռեկտորատի նիստում ֆակուլտետների դեկանները ռեկտոր Կորյուն Աթոյանին ներկայացրին 2–րդ կիսամյակի ուսումնական պարապմունքները կազմակերպելու նախապատրաստական աշխատանքները՝ նշելով, որ նախապատրաստական աշխատանքները շուտով կավարտվեն, շուտով կհստակեցվեն նաև դասացուցակները։
Տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետի դեկան Ատոմ Մարգարյանը մտահոգություն հայտնեց լսարանների ջեռուցման հետ կապված։ Ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը հանձնարարեց առավել ուշադիր լինել ջեռուցման խնդրի հետ կապված և լսարանների ջեռուցումն այս ցուրտ օրերին ավելի բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար ձեռք առնել լրացուցիչ միջոցներ։
Դեկանները, ինչպես նաև համալսարանի մասնաճյուղերի ներկայացուցիչները անդրադարձան առաջին կիսամյակի լուծարքի ընթացքին՝ ընդգծելով, որ լուծարքներն ընթանում են սահմանված ժամանակացույցին համապատասխան՝ առանց արտառոց դեպքերի։ Ինչ վերաբերում է 2011–2012 ուստարվա բակալավրիատի հեռակա ուսուցման համակարգի 5–րդ կուրսի քննաշրջանին, ապա դեկանները նշեցին, որ քննություններն ընթանում են սահմանված գրաֆիկին համապատասխան։

Экономический университет готовится к занятиям второго семестра 2011-2012 учебного года, и сейчас проводятся подготовительные работы. На сегодняшнем заседании ректората деканы факультетов представили ректору Корюну Атояну подготовительные работы по организации учебных занятий второго полугодия, отметив, что подготовительные работы скоро будут завершены, будут уточнены расписания.
Декан факультета регулиравания экономики и международных экономических отношений Атом Маргарян заявил озабоченность по поводу отопления аудиторий. Ректор Корюн Атоян поручил быть внимательнее по вопросу отопления аудиторий и в эти холодные дни предпринять дополнительные мерыдля организации отопления на высоком уровне. Деканы, также, как и представители филиалов вернулись к вопросу о ликвидах первого семестра, подчеркнув, что ликвиды проводятся согласно графику без чрезвычайных случаев. Что касается экзаменационной сессии 5 курса заочного бакалавриата 2011-2012 уч. года, деканы отметили, что экзамены проходят согласно графику.