Մեր բուհի ուսանողները բարձր տրամադրությամբ մեկնեցին Ծաղկաձորի «Զվարթնոց» հանգստյան տուն
Այսօր, ժամը 15.00-ին ՀՊՏՀ կենտրոնական մասնաշենքի դիմաց հավաքված ուսանողները բարձր տրամադրությամբ սպասում էին  Ծաղկաձորի «Զվարթնոց» հանգստյան տուն մեկնելու ժամին:
«ՀՊՏՀ ուսխորհուրդը բոլորիս հաճելի անակնկալ մատուցեց` մեզ Ծաղկաձոր մեկնելու հնարավորություն ընձեռելով: Կարծում ենք` լարված ու դժվարին քննաշրջանը հաջողությամբ հաղթահարելուց հետո, վաստակել ենք հանգստի իրավունք»,-մեզ հետ զրույցում ասացին ՀՊՏՀ ուսխորհրդի նախագահի տեղակալ, բնօգտագործման տնտեսագիտւթյան մագիստրատուրային 1-ին կուրսի ուսանող Սերգեյ Խառատյանը և կառավարման ֆակուլտետի ուսխորհրդի նախագահ Գրիշա Ամիրխանյանը` վստահեցնելով, որ լավ կհանգստանան և կվերադառնան  անմոռաց տպավորություններով: Նրանց խոսքերով` ամեն ինչ կանեն, որպեսզի Ծաղկաձորում յուրաքանչյուր օրն անցնի հետաքրքրական ու բովանդակալից: Կկազմակերպվեն ինտելեկտուալ խաղեր, քննարկումներ ու բանավեճեր` նվիրված տնտեսագիտության արդի հիմնախնդիրներին ու ուսանողներին հուզող հարցերին, իսկ երեկոյան բոլորին պարելու կհրավիրի պարահրապարակը:
Հավելենք, որ Ծաղկաձորի «Զվարթնոց» հանգստյան տանը փետրվարի 4-7-ը իրենց հանգիստը կանցկացնի ՀՊՏՀ շուրջ 100 ուսանող: Ուսանողները ուրախությամբ տեղեկացրին նաև, որ իրենց է միացել կառավարման ֆակուլտետի դեկան Էդգար Ղազարյանը:

Студенты нашего университета с поднятым настроением поехали в дом отдыха”Звартноц”Цахкадзора.
Сегодня в 15.00 перед центральным зданием АГЭУ собравшиеся студенты с поднятым настроением ждали времени отьезда в Цахкадзор в дом отдыха “Звартноц”. “Студсовет АГЭУ преподнес нам приятный сюрприз-предоставив возможность поехать в Цахкадзор.Думаем, что с успехом преодолев экзаменационную сессию, мы заслужили право на отдых”- в беседе с нами заявили заместитель председателя Студсовета, студент первого курса магистратуры факультета экономики природопользования Сергей Харатян и председатель студсовета факультета управления Гриша Амирханян, заверив,что хорошо отдохнут и вернутся с незабываемыми впечатлениями. По их словам, они сделают все, чтобы каждый день в Цахкадзоре прошел интересно и содержательно. Будут организованы интеллектуальные игры, дискуссии и дебаты, посвященные актуальным проблемам экономики и вопросам , интересующим студентов, а вечером всех пригласит танцплощадка.
Добавим, что в доме отдыха “Звартноц” Цахкадзора с 4-7 февраля свой отдых проведут около 100 студентов АГЭУ. К радости студентов заявляем также, что к ним присоединился декан факультета управления Эдгар Казарян.