Չեխ-հայկական խառը առևտրային պալատի ներկայացուցիչները ՀՊՏՀ-ում էին
Մեր համալսարանում այսօր հյուրընկալվել էին Չեխ-հայկական խառը առևտրային պալատի նախագահ Ռադեկ Կուբիչեկը, քարտուղար Իվանա Տիլկերիդուն, նշված պալատի հայաստանյան ներկայացուցչության տնօրեն Հովհաննես Գևորգյանը:
Հյուրերը ՀՊՏՀ ուսանողներին ներկայացրեցին Լոնդոնում կազմակերպվելիք 3-շաբաթյա ամառային լեզվի դպրոցին դիմելու մանրամասներ: Ամառային դպրոցը կազմակերպում է Չեխ-հայկական խառը առևտրային պալատը: Ներկայացուցիչները պատասխանեցին ուսանողների հարցերին:
Հանդիպումը կազմակերպվել էր ՀՊՏՀ կարիերանի և մարքեթինգի կենտրոնի և Չեխ-հայկական խառը առևտրային պալատի հայաստանյան մասնաճյուղի համագործակցության շրջանակներում: Հանդիպմանը ներկա էին կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոնի պետ Վլադիմիր Գևորգյանը, գլխավոր մասնագետ Գրիշա Ամիրխանյանը:

Представители Чешско-армянской смешанной торговой палаты посетили АГЭУ
Сегодня председатель Чешско-армянской смешанной торговой палаты Радек Кубичек, секретарь Ивана Тилкериду, директор армянского представительства указанной палаты Ованнес Геворгян посетили наш университет.
Гости представили студентам АГЭУ подробности обращения в трехнедельную летнюю школу языков в Лондоне. Летнюю школу организует Чешско-армянская смешанная торговая палата. Представители ответили на вопросы студентов.
Встреча была организована в рамках сотрудничества Центра карьеры и маркетинга АГЭУ с Чешско-армянской смешанной торговой палатой. На встрече присутствовали начальник Центра карьеры и маркетинга АГЭУ Владимир Геворгян, главный специалист Гриша Амриханян.