Մեր ուսանող Նարեկ Մադաթյանը՝ Հայաստանի չեմպիոն
Մեր համալսարանի կառավարման ֆակուլտետի 3-րդ կուրսի ուսանող Նարեկ Մադաթյանը Հայաստանի ուժային եռամարտի հրում պառկած դրությունից մրցաձևում դարձել է Հայաստանի չեմպիոն: Նարեկի մարզիչն է ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, արտակարգ իրավիճակների և քաղպաշտպանության ամբիոնի դասախոս Արման Գուլյանը: Առաջնությունն անցկացվել է Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտում: Մեր ուսանողը մրցել է մինչև 80 կգ քաշային կարգում և ցուցաբերել է 140 կգ արդյունք:
Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում Հայաստանի առաջնության հաղթող Նարեկ Մադաթյանը նշեց, որ հաջորդ կարևոր մրցամարտը՝ Հայաստանի ուժային եռամարտի առաջնությունը, կկայանա 2016 թվականի նոյեմբերին, որտեղ կաշխատի պահպանել նախորդ տարիների նվաճումները:

Студент 3-го курса факультета управления нашего университета Нарек Мадатян стал чемпионом Армении по силовому триатлону-пауерлифтингу. Тренер Нарека - преподаватель кафедры физического воспитания, по чрезвычайным ситуациям и гражданской обороны Арман Гулян. Чемпионат проходил в Армянском государственном институте имени физической культуры. Наш студент соревновался в весовой категории до 80 кг и показал 140 кг результат.
В беседе с отделом информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ чемпион Армении Нарек Мадатян отметил, что следующее важное соревнование – чемпионат Армении по силовому триатлону, состоится в ноябре 2016 года, и он будет стараться сохранить достижения предыдущих лет.