Մեր ուսանողները շարունակում են հաղթարշավը հանրապետական մարզական խաղերում, ինչպես նաև Հայաստանի ֆուտզալի առաջնությունում: Օրերս ամփոփվել է 17-րդ հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերի բասկետբոլի աղջիկների առաջնությունը, որտեղ ՀՊՏՀ հավաքականը նվաճել է 3-րդ մրցանակային տեղը: Նշենք, որ մեր բասկետբոլիստուհիների թիմի մարզիչն է ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի դասախոս Ստանիսլավ Ավանեսովը:
Ապրիլի 17-ին Հայաստանի ֆուտզալի 2015-2016 թթ. առաջնության եզրափակիչ փուլի 4-րդ տուրի շրջանակներում կայացել է ՀՊՏՀ և Վանաձորի «ՎՊՀ» թիմերի հանդիպումը, որտեղ մեր ֆուտզալիստները 4:0 հաշվով հաղթանակ են արձանագրել՝ մրցաշարային աղյուսակում ամրապնդելով առաջատարի դիրքերը: Առաջնության ավարտին մնացել է 2 տուր, իսկ չեմպիոնի կոչմանն արժանանալու համար ՀՊՏՀ թիմին պակասում է ընդամենը 1 հաղթանակ:
Եզրափակելով մարզական խճանկարը՝ հավելենք, որ այսօր բասկետբոլի առաջնությամբ մեկնարկում են ՀՀ անկախության 25-ամյակին նվիրված «Ուսանողական գավաթ» մարզական խաղերը, որին մասնակցում են նաև ՀՊՏՀ ուսանողները:

Наши стдуденты продолжают свой триумф на республиканских спортивных играх, а также в Чемпионате Армении по футзалу. Недавно были подведены итоги чемпионата по баскетболу среди девочек 17-х республиканских студенческих спортивных игр, гда команда АГЭУ заняла 3-е призовое место. Отметим, что тренер команды наших бескетболисток – преподаватель кафедры физического воспитания, по чрезвычайным ситуациям и гражданской обороны Станислав Аванесов.
17 апреля в рамках 4-го тура финала чемпионата Армении по футзалу 2015-2016г. состоялась встреча команд АГЭУ и Ванадорского “ВГУ”, где наши футзалисты одержали очередную победу со счетом 4:0, укрепляя свои позиции в турнирной таблице. До конца турнира остаются 2 тура. Чтобы стать чемпионом команде АГЭУ не хватает всего одной победы.