Կառավարման ամբիոնի նախաձեռնությամբ ՀՊՏՀ-ում կայացավ տեղեկատվական հանդիպում
«Երիտասարդների հնարավորությունների ակումբ» հասարակական կազմակերպության համահիմնադիր նախագահ, ֆինանսներ մասնագիտության 3-րդ կուրսի ուսանող Տիգրան Ավագյանը, ՀՊՏՀ կառավարման ամբիոնի վարիչի ժ/պ, տ.գ.թ., դոցենտ Աշոտ Մարդոյանի առաջարկով այսօր ՀՊՏՀ-ում հանդես եկավ «Ինչպե՞ս դիմել միջազգային ուսումնական ծրագրերին» տեղեկատվական սեմինարով: Տիրապետո՞ւմ են արդյոք ուսանողները ճիշտ ներկայանալու, ազդեցիկ մոտիվացիոն նամակ և ինքնակենսագրական (CV) գրելու հմտություններին, ծրագրերին դիմելու ընթացակարգերին. փորձեց պարզել ՀԿ ղեկավարն ու ի պատասխան տրամադրեց օգտակար տեղեկատվություն, հորդորեց բարելավել օտար լեզուների իմացությունը:
«Մեր ՀԿ առաքելությունն է ոչ ֆորմալ կրթության ապահովումը, բուհ-ուսանող-գործատու կապի ամրապնդումը, ուստի մեր գործունեության հիմնական ուղղություններից մեկը միջազգային կրթական ծրագրերի մասին ուսանողության իրազեկվածության բարձրացումն է: Նմանատիպ սեմինարներ ենք անցկացնում դեռ 2018 թ. օգոստոսից, արդեն եղել ենք 15 բուհերում, իսկ 2019թ. մեր առաջին սեմինարն իրականացրեցինք հենց հարազատ բուհում: Ինքս էլ ուսանող եմ և կարծում եմ, որ երիտասարդների մոտ տեղեկացվածության, մոտիվացիայի պակաս կա, ուստի, այս բացը լրացնելու գործում փորձում եմ իմ լուման ներդնել»,-ասաց Տիգրան Ավագյանը:
Ի դեպ, միջազգային ծրագրերով հետաքրքրվածները խորհրդատվության համար կարող են դիմել «Երիտասարդների հնարավորությունների ակումբ» ՀԿ-ին:

По инициативе кафедры управления в АГЭУ состоялась информационная встреча
Соучредитель президент общественной организации “Клуб возможностей молодежи”, студент 3-го курса специальности финансы Тигран Авагян, по предложению и.о. заведующего кафедрой управления Ашота Мардояна, сегодня в АГЭУ выступил с информационным семинаром “Как обращаться на международные образовательные программы?”
Владеют ли студенты навыками правильного представления, написания мотивационного письма и автобиографии (CV), процедуре обращения на участие в программе попытался выяснить руководитель ОО и в ответ предоставил полезную информацию, призвал улучшить знание иностранного языка.
“Миссия нашей ОО является обеспечение неформального образования, укрепление связи вуз-студент-работодатель, таким образом одним из основных направлений деятельности нашего университета является поднятие осведомленности студенчества о международных образовательных программах. Такого рода семинары организуем с августа 2018 года, уже были в 15 вузах, а в 2019 г. наш первый семинар провели в родном вузе. Я сам являюсь студентом и считаю, что у студентов есть нехватка информации, мотивации и поэтому стараюсь внести свою лепту в этом деле”- сказал Тигран Авагян.
Кстати, интересующиеся международными программами могут обращаться за консультацией в Общественную организацию “Клуб возможностей молодежи”.