ՀՊՏՀ-ում էր Գդանսկի համալսարանի պրոֆեսոր Փշեմիսլավ Բորկովսկին
«Էրազմուս+»-ի դասախոսների միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրի շրջանակում մայիսի 1-5-ը ՀՊՏՀ-ում դասախոսել է Գդանսկի համալսարանի տնտեսագիտության ֆակուլտետի փոխդեկան, պրոֆեսոր Փշեմիսլավ Բորկովսկին։
Պրոֆեսորը տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետի 3-րդ կուրսի ուսանողների համար դասախոսել է «Տրանսպորտային քաղաքականությունը և ոլորտի ընթացիկ զարգացումները» և «Ռիսկերի գնահատումը խոշոր ներդրումային ծրագրերում» թեմաներով։
Փշեմիսլավ Բորկովսկին հանդիպել է ՀՊՏՀ արտաքին կապերի դեպարտամենտի տնօրեն Լուսինե Դանիելյանի, տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետի դեկան Գրիգոր Նազարյանի, բուհի միջազգային կապերի բաժնի աշխատակիցների, ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի փորձագետների հետ։ Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են երկու բուհերի համագործակցության ուղիները, առկա ծրագրերի ընդլայնման հնարավորությունները։
Անդրադառնալով ՀՊՏՀ-ի հետ համագործակցությանը՝ պրոֆեսոր Փշեմիսլավ Բորկովսկին գոհունակությամբ ընդգծել է, որ այն կայուն հիմքերի վրա է՝ ընդլայնման մեծ հնարավորություններով։

В АГЭУ с рабочим визитом находился профессор Гданьского университета Пшемыслав Борковски
В рамках программы академической мобильности «Эразмус+» 1-5 мая заместитель декана экономического факультета Гданьского университета, профессор Пшемыслав Борковски выступил с лекциями перед студентами третьего курса факультета регулирования экономики и международных экономических отношений АГЭУ.
Пшемыслав Борковски встретился с директором департамента внешних связей АГЭУ Лусине Даниелян, деканом факультета регулирования экономики и международных экономических отношений АГЭУ Григором Назаряном, сотрудниками отдела международных связей, экспертами исследовательского центра «Амберд». В ходе встреч были обсуждены направления сотрудничества между вузами и возможности расширения действующих программ.
Профессор подчеркнул, что сотрудничество с нашим вузом базируется на крепкой основе и имеет большие возможности для расширения.